„RoBy“ projektas pristatytas virtualioje tarptautinėje konferencijoje

Renata Jankevičienė
,
Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, projekto „RoBy“ ekspertė

Visą savaitę Panevėžio rajono švietimo centro įgyvendinamų „Erasmus+“ projektų „Prosocialinės vertybės“ ir „RoBy“ darbo grupių nariai, po įprastos darbo dienos, skubėjo į virtualią tarptautinę konferenciją „Prosocialinės vertybės“. Virtualios konferencijos organizavimas atvėrė naujų galimybių – renginio dalyviai, ne tik projektų partneriai iš Europos šalių, bet ir seni konferencijos organizatorių draugai iš Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių.

 

Konferencijos metu projekto „RoBy“ ekspertė Vaida Šiaučiūnė pristatė pagrindinius projekto tikslus, patyčių Lietuvoje statistiką ir įsipareigojimus, kūrybingai naudojant prosocialinę robotiką bei įgyvendinant įvairias projekto veiklas, mažinti patyčias patiriančių vaikų skaičių.

Ekspertės pranešimą sudarė teorinė ir praktinė dalys. Teorinėje dalyje aptarta sąvoka „patyčios“, pateikta statistika, pristatytos Lietuvoje vykstančios iniciatyvos, skirtos prevencijai: „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ (plačiau žr.: https://www.bepatyciu.lt/) ir „Patyčių dėžutė“ (plačiau žr.: https://www.smm.lt/patyciu-dezute).

Praktinėje dalyje Vaida Šiaučiūnė pristatė sėkmingų, į darbą grupėmis ir bendradarbiavimu grįstos aplinkos kūrimą orientuotų, robotų panaudojimo pavyzdžių.

 

Jei ekstremali situacija nesutrukdys, projekto „RoBy“ veiklų Lietuvoje koordinatorė, Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė bei projekto ekspertės, organizuodamos pradinio ugdymo mokytojams skirtas praktines veiklas, planuoja projektą pristatyti Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Mokykla 2020“.

 

Primename, kad Panevėžio rajono švietimo centro koordinuojamame projekte „Robotika prieš patyčias – RoBy“ dalyvauja Pažagienių mokyklos-darželio, Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“, Naujamiesčio, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Paįstrio Juozo Zikaro, Raguvos, Smilgių bei Velžio gimnazijų, Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai.

 

„Erasmus+“ KA3 projektas „Robotika prieš patyčias“ („RoBy“, Nr. 612872-EPP-1-2019-1-IT-EPPKA3-PI-FORWARD) finansuojamas remiant Europos Komisijai.

 

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.