„Rieda rieda rudulučiai“

Kristina Lieparskienė
,
Širvintų l.-d. „Boružėlė“ metodininkė

Laukdamos Velykų Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ auklėtojos su vaikais puošė savo grupes. Kiekviena grupė stengėsi kuo žaismingiau prisikviesti pavasarį. Kad būtų smagiau laukti šventės, aš, metodininkė Kristina Lieparskienė, meninio ugdymo mokytoja Dalytė Jakštienė, auklėtojos Aistė Šilgalienė ir Jolanta Andriuškevičienė pakvietėme Širvintų rajono švietimo įstaigas į kūrybinių darbų parodą „Velykinė fantazija“. Taip siekėme puoselėti etninę kultūrą prisimenant lietuvių kalendorines šventes, papročius, tradicijas, apeigas, atskleisti vaikų, jų šeimos narių, pedagogų vaizduotės, kūrybinės laisvės, improvizacijos ir kūrybos džiaugsmą.

 

Tėvai, vaikai, auklėtojos kūrė spalvingas ir žaismingas kompozicijas. Sustačius visas 84 kompozicijas su puokštėmis iš pražydusių pirmųjų gėlių, krepšeliais su įvairiaspalviais margučiais, tekstilės, molio, medžio dirbiniais darželis nušvito įvairiomis spalvomis ir pakvipo Velykomis. Parodoje dalyvavo ne tik visos Širvintų rajono (Bartkuškio, Gelvonų, Musninkų, Vileikiškių, Kernavės) ikimokyklinės įstaigos, bet ir kolegės iš Ukmergės lopšelio-darželio „Buratinas“.

 

Antradienio, balandžio 23 d., rytą pavasariškai papuošta muzikos salė sukvietė visų grupių vaikučius pasidžiaugti mažosiomis Velykėlėmis, paridenti margučius. Vaikus maloniai pasitiko Kiškutė (auklėtoja Ramunė Pečiulienė), supažindinusi vaikus su Velykų šventės tradicijomis, ir Velykė (auklėtoja Laimutė Karčauskienė). Šventę vainikavo smagios dainos, žaidimai, kiaušinių ridenimas, supimasis. Pabaigoje Velykė visiems padovanojo po kiaušinį.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.