Respublikinis virtualus kūrybinis projektas „Pasaka be galo“

Daina Kanapinskienė, Jurgita Makarovienė, Simona Černiauskienė
,
Panevėžio l.- d. „Puriena“ logopedės

Pasaka – tai mūsų gyvenimo atspindys, perteiktas kur kas smagesne ir žaismingesne forma. Juk ne veltui senelių sektos pasakos yra aktualios ir šiandien bei paliečia svarbias visuomenės temas. Pasakos ne tik moko atpažinti ir įvardyti jausmus, emocijas, bet ir formuoti vaiko asmenybę. Todėl mes, Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ logopedės, vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, organizavome respublikinį virtualų kūrybinį projektą „Pasaka be galo“, skirtą tarptautinei logopedo dienai paminėti.

Projekto tikslas – ugdyti visuminį vaikų švietimą per pasakas, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdyti vaikų kūrybiškumą, turtinti žodyną bei plėtoti sakytinės kalbos gebėjimus, tuo pačiu skatinant ugdytinius taisyklingai tarti garsus, ugdyti vaikų saviraišką, gebėjimą reikšti emocijas.

 


Projekte dalyvavo ir kartu su mokytojais, švietimo pagalbos specialistais, tėvais pasakas kūrė 4–7 metų vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Sulaukėme net 53 autorių kūrybinių darbų iš visos Lietuvos. Džiaugiamės dalyvių gausa, jų kūrybiškumu ir išradingumu. Šio projekto metu pamatėme, kad vaikai moka ne tik klausytis pasakų, bet ir su suaugusiųjų padedami kurti bei iliustruoti nuotaikingas pasakas be galo.

Sukurtas pasakas sumaketavome ir įgarsinome elektroninėje dviejų dalių knygoje „Pasaka be galo“: I dalis ir II dalis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.