Respublikinis vaikų lietuvių liaudies dainų ir šokių festivalis „Sėjau rūtą“

Violeta Valintėlienė
,
Biržų l.-d. „Genys“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Atskubėjus pavasariui, Biržų lopšelis-darželis „Genys“ jau trečią kartą pakvietė mažuosius šokėjus susiburti į festivalį „Sėjau rūtą“ ir pasidžiaugti lietuvių liaudies kūryba bei bendryste. Festivalis „Sėjau rūtą“ – graži mūsų įstaigos tradicija. Nuliūdome, kai pernai festivalis įvykti negalėjo dėl užklupusios pandemijos. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Šiemet mūsų festivalis iš rajoninio išaugo į respublikinį ir įvyko virtualiai. Jame dalyvavo 210 mažųjų šokėjų iš Biržų, Marijampolės, Mažeikių, Klaipėdos, Telšių, Kėdainių, Kelmės, Vilniaus, Šiaulių, Kauno miestų ir rajonų. Festivalio tikslas – ugdyti ir puoselėti liaudies meno tradicijas, tautinį identitetą, meilę gimtajam kraštui.

 

Festivalyje buvo kviečiami dalyvauti šalies ikimokyklinių ugdymo įstaigų 5–7 metų ugdytiniai, bei jų mokytojai. Visi dalyviai iš anksto sutartu laiku savo įstaigose šoko lietuvių liaudies šokį „Sėjau rūtą“ ir jį nufilmavo bei atsiuntė organizatoriams. Šokėjai buvo šventiškai pasipuošę ir nusiteikę, nuoširdūs ir nepakartojami. Mažuosius šokėjus ruošė visas būrys kūrybingų mokytojų. Ne tik ruošė, bet ir šoko kartu. Iš atsiųstos filmuotos medžiagos buvo sukurtas filmas. Dalyvavusios įstaigos šiltai atsiliepė apie galimybę net per atstumą pajusti bendrystę sukantis šokio ratelyje. Organizatoriai festivalio šokėjus apdovanojo padėkomis ir sukurtu filmu.

 

Džiugu, kad bendrystės dėka yra puoselėjamos lietuvių liaudies tradicijos, nuo mažų dienų ugdoma meilė lietuvių liaudies šokiui, kaupiama etninė-kultūrinė patirtis. Dėkojame visiems festivalio „Sėjau rūtą“ dalyviams ir sieksime, kad ši graži tradicija gyvuotų ir toliau.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *