Respublikinis STEAM konkursas „Lopšys Kūdikėliui“

Laima Gužienė
,
Kauno raj. Šlienavos pagr. m-klos tikybos, technologijų mokytoja

Organizuodami respublikinį mokinių STEAM kūrybinių darbų konkursą „Lopšys Kūdikėliui“ Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla, Kauno r. Linksmakalnio mokykla-darželis ir Kauno rajono švietimo centras adventinį laikotarpį kvietė išgyventi gaminant lopšį gimsiančiam Kūdikėliui. Konkurso idėja gimė dviem mokytojoms – Laima Gužienei ir Eglei Čaplinskienei, kurios suvieniję jėgas, su džiaugsmu ėmėsi šios veiklos ir organizavo visą procesą.

 

Konkurso tikslas buvo padėti 1–10 klasių mokiniams pažinti krikščioniškąsias vertybes bei ugdyti meninę raišką, gaminant STEAM kūrybinius darbus tema „Lopšys Kūdikėliui”. Taip mokiniai buvo skatinami tyrinėjimui ir domėjimuisi STEAM mokslais, ugdant kūrybišką požiūrį į technologijų, meno, religijos, gamtos ir tiksliuosius mokslus bei sąsajas tarp jų. Tuo pačiu jie ugdė moralinių vertybių puoselėjimą ir krikščionišką advento ir Šv. Kalėdų prasmės suvokimą, per kūrybą išgyvenant laukimą, viltį, kūdikėlio Jėzaus gimimo džiaugsmą; Gamindami kūrybinius darbus tobulėjo ir ugdė meninius gebėjimus, kūrybiškumą ir estetinį skonį. Taip pat ši veikla nors trumpam atitraukė juos nuo buvimo socialiniuose tinkluose, o dar labiau skatino veikti, bendrauti ir bendradarbiauti su mokyklos vaikais. Tai padėjo plėtoti vaikų emocinę, socialinę, kultūrinę, meninę patirtis. Dalyvaudami konkurse mokiniai galėjo atskleisti save įvairiomis meno priemonėmis ir netradiciniais raiškos būdais.

 

Šiais metais dalyvavo net 145 mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Dėkojame mokytojams, paskatinusiems mokinius dalyvauti šiame naujame kūrybiniame iššūkyje ir džiaugiamės mokinių išradingumu, kuris nustebino ne vieną vertinimo komisijos narį. Mokiniai ieškojo savo kūrybai netradicinio požiūrio, gamtinių, tvarių, ekologiškų medžiagų, kai kurie net naudojo senus, nebereikalingus žaislus, kuriuos galima valdyti pulteliu, kiti lopšiui pasirinko net kokoso riešuto kevalą. Kūrybiniuose darbuose atsispindi inovatyvūs metodai ir šiuolaikinis jaunimo požiūris „o kaip sutikčiau kūdikėlį Jėzų aš, kokį lopšį Jam sukonstruočiau, pagaminčiau, sukalčiau ar išvelčiau, nunerčiau, pasiūčiau, išsiuvinėčiau“?

 

Prasmingiausia yra tai, kad lopšio gamyba labai gražiai paskatina mokinius stabtelti ir apmąstyti visą šventos šeimos istoriją tvartelyje, leidžia pamedituoti ir išjausti jausmus, kurie advento metu mus ir veda į susikaupimą, rimtį ir laukimą. Per rankų darbus galime paruošti savo širdį ir mintis ateinančio į pasaulį kūdikio Jėzaus gimimui, ieškoti tikrosios Šv. Kalėdų prasmės.

 

Mokinių darbus kviečiame apžiūrėti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.