Respublikinis skaitovų konkursas „Marės – mano viešpatija“

Alma Mačiulskienė
,
lietuvių k. mokytoja 

Balandžio 25 d. Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenė, bendradarbiaudama su Kauno rajono švietimo centru, organizavo respublikinį skaitovų konkursą „Marės – mano viešpatija“. Jau tradiciniu tapęs renginys šiais metais skirtas ne tik pedagogui, lituanistui, ilgamečiam mokyklos direktoriui Petrui Šakavičiui, bet ir užlietų kaimų istorijai atminti.

 

Konkurse dalyvavo meninio žodžio mylėtojai iš Biržų ir Kauno miestų, Vilniaus, Vilkaviškio, Trakų ir Kauno rajonų ugdymo įstaigų. Šventės dalyvius pasveikino mokyklos direktorius Vladas Ravka ir pradinių klasių mokinių dūdelių ansamblis (vadovė Aistė Juškaitė). Susirinkusieji susipažino su Petro Šakavičiaus biografija ir nuskendusio Nemuno slėnio istorija (pranešėja 9 kl. mok. Julija Sabaliauskaitė), klausėsi „dugniečių“ dainų, atliekamų folklorinio ansamblio „Samylų senoliai“ (vadovė Gražina Gutmanienė). Visus nudžiugino šauniosios Gužių šeimynos bei senelių Aldonos ir Vytauto Juodžių pasirodymas. Renginį vedė Aurėja Krušinskaitė (6 kl. mok.) ir Gabrielius Dilys (9 kl. mok.). Kad rezultatų laukimas neprailgtų, konkursą paįvairino intriguojanti viktorina (vedėja Ingrida Straleckienė). O šventę vainikavo fotosesija prie skulptūrų parko „Lipantys iš vandens“.

 

Kadangi buvo pasirinkta vandens tema, mokiniai skaitė poezijos ir prozos kūrinius vandens telkinių ar vandens tematika.

 

Vertinimo komisijos – Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinio direktoriaus Egidijaus Stanciko, literatūrologės, Petro Šakavičiaus dukros Danguolės Šakavičiūtės, Kauno Antano Smetonos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo eksperto Egidijaus Jankūno – laukė staigmena. Konkurso metu buvo skelbiamas tik dalyvio numeris, vardas ir skaitomas kūrinys. Pavardę ir ugdymo įstaigą vertintojai sužinojo tik pateikę rezultatus.

 

 

5–8 klasių nugalėtojai:

I vieta

Gustė Kasakauskaitė (Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla, mokytoja Aušra Macienė)

II vieta

Liepa Zareckaitė (Kauno Martyno Mažvydo progimnazija, mokytoja Audronė Baležentytė)

Amelija Maconko (Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazija, mokytoja Karolina Mackevič)

III vieta

Estela Mikalauskaitė (VDU klasikinio ugdymo mokykla, mokytoja Jolanta Ulienė)

Agnė Klungytė (Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla, mokytoja Aušra Macienė)

9–10 klasių laureatai:

I vieta

Aurelija Putnaitė (Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla, mokytoja Ingrida Straleckienė)

II vieta

Eliza Krasovska (Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazija, mokytoja Karolina Mackevič)

III vieta

Benas Kalvaitis (Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla, mokytoja Alma Mačiulskienė)

Sveikiname nugalėtojus ir jų mokytojas! Visiems dėkojame už bendradarbiavimą, gerosios patirties sklaidą ir puikiai praleistą laiką! Tik Jūsų dėka tai buvo net keturių kartų susibūrimas – prasminga istorijos ir tautiškumo pamoka, graži kūrybos ir žodžio šventė!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.