Respublikinis renginys „Gamta kviečia žaisti“

Lina Kozienė, Indrė Gyrienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Buvimas lauke – parke, miške, prie jūros – suteikia daug gerų emocijų. Būdami gamtoje mes vis kažką kuriame, statome, piešiame, lipdome, renkame, esame fiziškai aktyvūs. Prisirinkę gamtinės medžiagos kuriame mažus ir didelius stebuklus.

 

Mes, Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis” ikimokyklinio ugdymo pedagogės Indrė Gyrienė ir Lina Kozienė, organizavome respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų renginį „Gamta kviečia žaisti“. Renginio tikslas – skatinti ugdymo įstaigos bendruomenės (vaikų, tėvų, pedagogų) aktyvaus gyvenimo būdo nuostatas, ugdyti meilę gamtai, organizuoti veiklas, naudojant gamtinę medžiagą, inicijuoti aktyviai leisti laiką gryname ore. Renginiu buvo siekta suteikti vaikams galimybę pažinti juos supančią aplinką per fizines veiklas, plėtoti vaikų žinias apie gamtos gėrybes, įtraukti ugdytinių šeimas į aktyvius fizinius užsiėmimus gamtoje.

 

Projektą dalyvavo 99 pedagogai iš visos Lietuvos. Kolegos savo gerąja patirtimi pasidalijo atsiųsdami veiklų fotografijas su aprašymais. Veiklos buvo labai įvairios: judrūs žaidimai persikūnijus į įvairius vabaliukus, lapų labirintų įveikimas, mandalų kūrimas, lenktynės, kas suras daugiau kaštonų ir t. t.

 

Galime drąsiai teigti, jog bendradarbiaujant su kolegomis galima daug nuveikti. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pačios pasisemti patirties ir paskatinti kitus ugdymo veiklas organizuoti gryname ore. Kaip teigia, lietuvių poetas V. Karalius: „Gamta moko taip neįkyriai, jog mes per vėlai sužinome, kad ji – mūsų mokytoja“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.