Respublikinis kūrybinis konkursas „Stebuklinių pasakų šalyje“

Spalvotą rudenį Vilniaus Verkių mokykloje-daugiafunkciame centre paskelbtas respublikinis kūrybinis konkursas „Stebuklinių pasakų šalyje“. Kvietimas dalyvauti konkurse išsiųstas visoms Lietuvoje veikiančioms mokykloms, kuriose mokosi mokiniai, turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių socialines-emocines kompetencijas, žadinti vaizduotę ir kūrybiškumą.

 

Mokiniai ir mokytojai pasižiūrėjo muzikinę pasaką „Geltonų plytų kelias“, pagal Laimano Franko Baumo (Lyman Frank Baum) pasaką „Smaragdo miesto burtininkas“. Po peržiūros aptartos žiūrėjusiųjų emocijos ir jausmai, kalbėtasi apie svajones, draugystę ir pagalbą aplinkiniams. Nuoširdus ir atviras pokalbis įkvėpė imtis kūrybinio darbo, tad dalyviai pakviesti veikti – ant pačių pagamintos (galima naudoti įvairiausias medžiagas) geltonos plytos užrašyti savo svajonę arba linkėjimą draugui.

Dėl viruso grėsmės, konkursas vyko nuotoliniu būdu, tad savo darbų nuotraukas mokytojai ir mokiniai siuntė elektroniniu paštu. Jos sudėtos socialinio tinklo „Facebook“ Verkių mokyklos paskyroje.

 

Konkursas sulaukė didelio pasisekimo, nuotraukos plaukė iš visų Lietuvos kampelių, nes dalyvavo mūsų draugai iš Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos, Kauno Petrašiūnų progimnazijos, Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos vaikų gerovės klubo „Centriukas“, Vilniaus miesto specialiojo lopšelio-darželio „Žolynėlis“, Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos, Vilniaus „Šilo“ mokyklos ir net trys Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos klasės. Žinoma, konkurse dalyvavo ir Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, dabar jų darbeliai puošia mokyklą.

 

Šis konkursas – ypatingas – visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir nuostabiais prizais. Verkių mokyklos mokiniai „traukė“ dovanas iš „laimės“ šulinio. Kitų mokyklų dalyviams prizus „ištraukė“ mokyklos socialinė pedagogė Greta Sinkevičienė. Dovanas finansavo Vilniaus miesto savivaldybė bei Vilniaus Verkių mokykla-daugiafunkcis centras.

Esame sužavėti mokinių kūrybiškumo, darbų atlikimo technikos įvairovės bei gražių palinkėjimų. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams. Albertas Einšteinas yra pasakęs: „Jei norite, kad vaikai būtų protingi – skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi – skaitykite labai daug pasakų.“ Linkme visiems skaityti pasakas, iš jų mokytis ir tikėti stebuklais.

 

Konkurso sumanytojos ir organizatorės Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcio centro socialinė pedagogė Greta Sinkevičienė, mokytojos Irma Ogylbienė ir Ingrida Stungienė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.