Respublikinis konkursas „Animuoju lietuvišką pasaką 2022“

Kviečiame 5–12 klasių mokinius ir jų grupes iš Lietuvos ugdymo įstaigų, klubų ar kolektyvų, mėgstančius kurti animacijas ar tik besimokančius tai daryti, registruotis į respublikinį tautosakos ekranizacijos konkursą „Animuoju lietuvišką pasaką 2022“. Konkurso metu moksleiviai skaito tautosakos kūrinius, kuria istorijas, rašo scenarijus, lipdo, piešia, karpo, kuria lietuvių tautosakos ekranizacijos scenas, filmuoja ir montuoja, patys įgarsina sukurtus animacinius filmukus.

 

Džiaugiamės ir didžiuojamės sukurtais moksleivių darbais – legendų, mįslių, skaičiuočių, sakmių, patarlių, dainų bei pasakų animacija.

 

filmukų archyvas

 

konkurso darbų archyvas

 

Konkurso tikslas – skatinti mokinių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, domėjimąsi lietuvių liaudies tautosaka ir jos puoselėjimu, apjungiant tautos išmintį ir asmeninius gebėjimus į bendrą kūrinį – animaciją, pritaikant šiuolaikines informacines technologijas.

 

Animuoju lietuvišką pasaką-2022 _nuostatai

Konkurso etapai:

  • Dalyvių registracija – asmenys, norintys dalyvauti konkurse, užpildo elektroninę registracijos formą iki 2022 m. kovo 14 d. Google forma https://forms.gle/UZw9e2e9sNtFstcu7

Nepilnamečio/ių dalyvio/ių tėvų ir mokytojų užpildomas el. formos sutikimas dėl filmavimo, fotografavimo ir duomenų rinkimo: https://forms.gle/P7iJjcZEVDovqnzv5

  • Mokymai – konkurso dalyviams ir jų mokytojams organizuojami nemokami nuotoliniai mokymai, vykdomi svetainėje „Virtuali mokymosi aplinka“ www.vma.lt. Mokymai yra tik rekomendacinio pobūdžio ir dalyvavimas nėra būtinas. Registracija mokymams yra vykdoma svetainėje www.vma.lt. Mokymai organizuojami 2022 m. balandžio 24–29 d.

Apie mokymų tikslias datas ir temas visi konkurse užsiregistravę dalyviai bus informuojami asmeniškai el. paštu. mokymų archyvas 

  • Konkursinių darbų pristatymas – konkurse užsiregistravę asmenys kūrybinius darbus pateikia KTKC internetinės svetainės puslapyje: http://ktkc.lt/cat-konkursai/animuoju-lietuviska-pasaka/ iki 2022 m. rugsėjo 30 d.
  • Vertinimas – kūrybinių konkurso darbų vertinimas vyks keliais būdais (žr. sk. „VII. Konkurso darbų vertinimas“): viešas vertinimas 2022 m. spalio 18–24 d.
  • Baigiamasis konkurso apibendrinimas – numatomas 2022 m. spalio 27 d. (tikslesnė informacija bus atsiųsta konkurso dalyviams iki 2022 m. spalio 14 d. bei patalpinta KTKC internetinėje svetainėje www.ktkc.lt)

 

Nekantriai jūsų laukiame!

Konkurso organizatorius – Kauno tautinės kultūros centras

 

Partneriai:

Klaipėdos rajono švietimo centras
Kauno informacinių technologijų mokykla

 

Kauno tautinės kultūros centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.