Respublikinis ikimokyklinių ugdymo įstaigų meninio skaitymo konkursas „Lietuva, gėlele, žydėki“

Mažojo žmogaus ugdymas tautiška dvasia prasideda šeimoje, vėliau ugdoma ikimokyklinėje įstaigoje. Tiek tėvai, tiek pedagogai formuoja vaikų suvokimą pajusti bendrystę su šalia esančiais žmonėmis, gamta, aplinka. Mokytojos skatina vaikus pajusti savo krašto ir tarmės savitumą, atrasti bendravimo džiaugsmą. Vasario 15–28 d. vaikų lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė“ mokytojos tokio tikslo vedamos, artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, organizavo meninio skaitymo konkursą ,,Lietuva, gėlele žydėki“, kurio tikslas – padėti atsiskleisti talentingiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams poezijos mene, skiepyti meilę savo šaliai, kraštui, gimtajai kalbai. Konkursas buvo organizuojamas etapais. Mokytojai ir jų ugdytiniai, pageidaujantys dalyvauti Respublikiniame meninio skaitymo konkurse, turėjo išmokti padeklamuoti vaikišką poezijos kūrinį pagal organizatorių pateiktus kriterijus. Iš pradžių meninio skaitymo konkursas buvo organizuojamas Respublikos ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, kurio metu buvo išrinkti geriausieji skaitovai, galintys atstovauti savo įstaigą Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Vaivorykštė“ organizuojamame konkurse nuotoliniu būdu.
Džiugu, kad į kvietimą dalyvauti skaitovų konkurse, atsiliepė 45 Respublikos ikimokyklinės ugdymo įstaigos. Ugdytinius konkursui paruošė 96 pedagogai, dalyvavo 111 skaitovų.
Mažieji skaitovai eilėmis emocingai atskleidė mūsų šalies istoriją, nuoširdžiais jausmais apibūdino gimtinės gamtos grožį. Vertinimo komisijai teko nemenka užduotis iš tokio gausaus dalyvių būrio atrinkti pačius geriausius ir šauniausius, todėl buvo nuspręsta nugalėtojais pripažinti po tris kiekvienos amžiaus grupės skaitovus. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojai diplomais ir atminimo dovanėlėmis.
Ugdytinių domėjimasis poezija, eilėraščių vaizdingumas, taisyklingumas padeda ugdyti vaikų kalbinius gebėjimus, moko ritmo, intonacijos, padeda pajusti melodiją, lavina vaizduotę.
Mes, pedagogai, tikimės, jog šis renginys prisidės prie mūsų gražios ir turtingos kalbos puoselėjimo, mažųjų skaitovų meilės gimtajam kraštui ugdymo.
Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.