Respublikinė virtuali fotografijų paroda „Riedėk, marguti, į širdelę vaikučio“

Rasa Arlauskienė
,
Šiaulių „Dermės“ m-klos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Atgimusi gamta dovanoja pačią gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas. O kokios jos be margučių, svarbiausio Velykų simbolio? Lietuviams kiaušinis nuo seno buvo gyvybės, gėrio, derlingumo, vaisingumo bei gamtos atgimimo simbolis, žmonės tikėjo magiška jo galia. Margutis buvo ne tik svarbiausias Velykų valgis ir stalo puošmena, bet ir neatsiejamas nuo tradicinių Velykų žaidimų – kiaušinius daužydavo, ridendavo, sukdavo. Senolių išmintis sako, kad per Velykas reikia dovanoti margučius kitiems. Dovanotas kiaušinis suteiks jiems sveikatos, laimės. Toks margutis buvo saugomas, kad nesudužtų, ir laikomas visus metus. Kadangi dovanoti savo sukurtus margučius šiuo metu sudėtinga, Šiaulių „Dermės“ mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo mokytojos Rasa Arlauskienė ir Kristina Serapinaitė pakvietė įvairaus amžiaus vaikus, jų pedagogus ir tėvelius margučius kurti ir jais dalytis virtualioje respublikinėje fotografijų parodoje „Riedėk, marguti, į širdelę vaikučio“.

 

Rasa Arlauskienė pasidžiaugė, kad ruošiantis gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms – ikimokyklinio ugdymo skyriuje edukacinių veiklų netrūko. Visą pasiruošimo laikotarpį grupėse su vaikučiais klausėmės velykinių giesmių, mokėmės lalavimų, eilėraščių, pasakų. Vaikai ruošė dovanėles savo šeimoms: sėjo velykinę žolytę, įvairiausiais raštais margino kiaušinius, piešė. Savo grupę vaikai išpuošė berželio šakelėmis, kurios buvo padabintos „kiškučiais“, „margučiais“, „viščiukais“. Kurdami daug pastangų, kūrybiškumo ir kruopštumo pareikalavusius darbelius, vaikai susipažino su Šv. Velykų tradicijomis, įvairiomis kiaušinių marginimo technikomis, ugdėsi savo meninę kompetenciją ir estetinį suvokimą.

 

Organizuojant virtualią fotografijų parodą norėjome, kad kuo daugiau Lietuvos įstaigų prisijungtų prie šios iniciatyvos ir užsimegztų nauji ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų bendruomenių partnerystės ryšiai. Rezultatą pasiekėme. Parodoje dalyvavo 49 švietimo įstaigos iš visos Lietuvos. Sulaukėme apie 200 įvairaus dizaino kūrybinių fotografijų, iš kurių sukūrėme filmuką „Riedėk, marguti, į širdelę vaikučio“. Kviečiame aplankyti virtualią fotografijų parodą Šiaulių „Dermės“ mokyklos interneto svetainėje ir Facebook paskyroje „Šiaulių „Dermės“ mokyklos darželis“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.