Respublikinė viktorina „STEAM gudručiai“

Birželio 2 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko respublikinė viktorina „STEAM gudručiai“, į kurią suvažiavo komandos iš įvairių Lietuvos vietų – Šiaulių r. Kužių mokyklos, Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos Šakynos skyriaus, Šiaulių Dainų progimnazijos. Renginį organizavome mes, Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ pedagogės – Laura Bajoriūnė, Kristina Simanauskienė, Kristina Kalinauskienė, Julija Gribėnė ir Indrė Rakauskienė. Džiugu, kad šiais metais tradicinis renginys galėjo vykti jau nebe nuotoliniu būdu.

 

Renginio pradžioje buvo sukamas laimės ratas („wordwall.net“ programa), kuris padėjo dalyviams vieni su kitais susipažinti: pasakė savo vardus ir iš kokios ugdymo įstaigos atvyko.

 

Viktorinos užduotys buvo pateiktos pasitelkiant į pagalbą vaikams gerai žinomą pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Visų pirmiausia, naudodamiesi planšete ir QR kodų skaitytuvo programa, dalyviai turėjo išsiaiškinti, kokia pasaka bus skaitoma. Sužinojus atsakymą, visi klausėsi renginio vedėjų (Lauros Bajoriūnės ir Kristinos Kalinauskienės) skaitomos pasakos, po kurios laukė viktorinos užduotys. Už kiekvieną atliktą užduotį komandos gaudavo po obuolį.

 

Viktorinos užduotys buvo pasislėpusios po STEAM raidėmis, todėl užduočių metu vaikai tapo mokslininkais (S), t. y. atliko gamtos mokslų užduotį ir stebėjo, kokius stebuklus galima atlikti naudojant sodą ir actą. Komandų dalyviai buvo technologais (T) – naudodami išmaniąsias bitutes („Bee-Bot“) ieškojo nykštukų, o suradę – turėjo nuspalvinti skrituliukus tokiomis spalvomis, kokios buvo nykštukų kepurės. Dalyviams buvo pateikti programavimo lapai, kuriais vadovaujantis reikėjo paspausti rodykles ant bitutės tiksliai taip, kaip pažymėta užduotyje.

 

 

Kuriam laikui vaikai virto inžinieriais (E) ir gamino krepšelius obuoliams susidėti. Užduočiai atlikti vaikai naudojo veltinio medžiagos skiautę ir batraiščius. Vaikai trumpam tapo ir menininkais (A) – iš gamtinės medžiagos (alyvų žiedų, kiaulpienių, saulučių, medžių lapų, rapsų žiedų, našlaičių ir kt.) kūrė puošnias sukneles Snieguolei iš pasakos. Ir, žinoma, viktorinos dalyviai neaplenkė galimybės būti matematikais (M) – kiekvienas spėjo, kiek obuolių galėtų tilpti į pačių pagamintus krepšelius. Vaikai užsirašę savo vardą lentelėje, prie jo turėjo priklijuoti tiek burbuliukų, kiek obuolių gali tilpti į krepšelį. Buvo vaikų, kurių spėjimas ir galutinis rezultatas sutapo.

 

Visa tai susijungė į vieną raktinį raidžių rinkinį – STEAM.

 

Renginio dalyviams buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės, o vaikus lydėjusioms pedagogėms – Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centro pažymėjimai.

 

„STEAM gudručių“ viktorinos metu vaikai tobulino savo mąstymo, kompiuterinio raštingumo, programavimo įgūdžius, samprotavo, mokėsi problemų sprendimo, telkė dėmesį, stiprino pasitikėjimą savimi ir gebėjimą dirbti komandoje.

 

Indrė Rakauskienė, Julija Gribėnė

Šiaulių l.-d. „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Kristina Simanauskienė

ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Kristina Kalinauskienė

priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Laura Bajoriūnė

socialinė pedagogė ekspertė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.