Respublikinė vaikų konferencija „Kuriu gimtinei“

dr. Rolandas Bulotas
,
Kauno l.-d. „Vilnelė“ direktorius
Lijana Vadopalienė
,
direktorius pavaduotoja ugdymui

Paskutinę vasario dieną Kauno lopšelyje-darželyje „Vilnelė“ šurmuliavo vaikai su savo mokytojais, atvykę iš Kauno ir Vilkaviškio ikimokyklinių įstaigų. Visi kartu sukūrėme smagias STEAM kūrybinių veiklų dalybas, kurias pavadinome konferencija. Jos metu vaikai pristatė savo kūrybos statinius: tiltus, miestus, sodybas, transporto priemones, svajonių namus ir kt. Kaip tikri naujos ir pažangios šalies kūrėjai, jie savo darbus skyrė gimtajai šaliai – Lietuvai.

Šį renginį drąsiai vadiname tradiciniu, nes organizuojame jau nuo 2016 m. ir sulaukiame vis daugiau susidomėjimo ir dalyvių. Siekiame, kad patirtinį ugdymąsi skatinantys STEAM ugdymo metodai taptų neatsiejama kasdienio vaikų ugdymosi dalimi, o mokytojai nuolat dalytųsi šios veiklos patirtimi, palaikydami ir įkvėpdami vieni kitus.

 

 

Patirtis rodo, kad vaikų kalbiniai ir komunikavimo gebėjimai nėra stiprioji ugdymo sritis, todėl nuolat ieškome būdų, kaip lavinti jų šnekamąją kalbą, skatinti vaikus dalytis savo idėjomis, jas pristatyti savo draugas, mokytojams. Žinome, kad mokykloje šie gebėjimai bus labai svarbūs ir ne kartą vaikams teks įveikti savo baimes, taip auginant pasitikėjimą savimi ir savo gebėjimais. Šiais metais konferencijoje dalyvavo 22 ugdytiniai iš 11 Lietuvos ugdymo įstaigų.

 

Dėkojame visiems dalyviams už įdomius pristatymus, drąsą ir bendrystę. Lauksime Jūsų kitais metais!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.