Respublikinė pradinių klasių mokytojų konferencija „Kuo didžiuojasi mano mokykla? 20 metų – 20 atradimų!“

Balandžio 8 dieną Vilniaus Prano Mašioto pradinė mokykla pradėjo švęsti savo dvidešimtuosius gyvavimo metus. Ta proga vyko tradicinė respublikinė pradinių klasių mokytojų konferencija „Kuo didžiuojasi mano mokykla? 20 metų – 20 atradimų!“. Mokyklai konferenciją padėjo organizuoti Vilniaus švietimo pažangos centras. Pirmą kartą konferencija vyko nuotoliniu būdu, todėl turėjome galimybę sukviesti tokį gausų pranešėjų ir dalyvių būrį. Konferencijoje skaityti 42 pranešimai, dalyvavo per 100 klausytojų.

 

Renginį moderavo mokyklos direktorė Jūratė Mikulskienė. Susirinkusius į konferenciją pasveikino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ikimokyklinio ir pradinio skyriaus vedėja Laimutė Jankauskienė, pristatydama gaires, į kur orientuojasi pradinis ugdymas ir kas svarbiausia šiandien. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja palinkėjo atrasti bei pasisemti naujų idėjų. Į svečius užsuko aktoriai – švietimo ekspertai Joana Čižauskaitė ir Justinas Narvidas, kurie linksmai palydėjo dalyvius į 6 grupes, linkėdami „gerai prasinešti su pranešimais“.

 

Kambarėliuose pranešimai buvo skaitomi penkiomis temomis: pirmieji žingsniai mokykloje, pagalbos vaikui komandos stiprybės, nuotolinio mokymosi patirtys, mokomės iš tėvelių, tarptautiniai tyrimai – mokyklos sėkmės istorijos. Grupėse savo sėkmėmis dalinosi inovatyvūs mokytojai praktikoje patys išbandę ir patikrinę naujausias informacines technologijas, atlikę eksperimentus, tikintys savo darbo prasmingumu, smalsūs ir degančiomis širdimis.

 

Pasakodami apie pirmuosius žingsnius mokykloje, pranešėjai atkreipė dėmesį, kaip, naudodami įvairias metodikas, tikrina būsimų pirmokų pasiekimus, pasiruošimą mokyklai, akcentavo emocinę vaiko brandą. O Vilniaus kolegijos dėstytoja, prodekanė Inga Bertašienė pristatė studentų pirmuosius žingsnius klasės link, kurie taip pat pilni iššūkių.

 

Buvo skaitomi pranešimai apie pagalbą mokymosi sunkumų turinčiam vaikui. Juose akcentuojama, kad yra ne tik malonumai (žaidimas kompiuteriu, išmaniaisiais telefonais), tačiau ir pareigos bei atsakomybė naudojant išmaniuosius įrankius. Pranešėjai pasidalijo mintimis, kaip mokyti vaiką prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi bei naudojimąsi kompiuteriu, kad nepakenktų savo psichinei ir emocinei sveikatai. Mokytojai praktikai nurodė būdus, kaip atskirti vaikus, turinčius mokymosi ir elgesio sunkumų, pateikė rekomendacijų, kaip jiems padėti.

 

Nuotolinis mokymasis – šiuolaikinis mokymosi būdas. Čia svarbu ugdyti vaikų skaitmeninį raštingumą, bendravimo kultūrą ir taisykles dėl naudojimosi asmeniniais išmaniaisiais įrenginiais. Taip pat lektoriai akcentavo aktyvių ir įvairių veiklų dažnesnį organizavimą lauke, virtualios pagalbos teikimą ne tik mokiniui, tėvams, bet ir mokytojui. Pasidžiaugė, kad vedant nuotolines pamokas dažniau taikė dalykų integraciją, kuri padėjo atskleisti mokinių, tėvų ir pedagogų kūrybiškumą.

 

Tarptautiniai projektai – tai galimybė plėsti Lietuvoje ir svetur gyvenančių vaikų žinias, patirtis, mokytis svetur, kitaip pažinti pasaulį, suprasti supančią aplinką, tobulėti. Pranešėjai skatino konferencijos dalyvius rašyti tarptautinius projektus ir juose dalyvauti.

Konferencijos pabaigoje pasidžiaugėme, kad šiuolaikiškas mokytojas yra nuolat besimokantis, greitai prisitaikantis besikeičiančioje aplinkoje, gebantis transformuotis į „burtininką֧“ ir padedantis vaikui įgyti mokymo(si) kompetencijų. Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos kolektyvas palinkėjo mokytojams užsiauginti sparnus, kad galėtų kilti ir skristi kartu su savo mokiniais. O nuotaikingi aktoriai renginį baigė Vytauto Kernagio daina „Mūsų dienos kaip šventė, kaip žydėjimas vyšnios“.

 

Konferencijos organizatoriai: Audra Daškevič, Danguolė Giriūnienė, Lina Kasperavičienė, Inga Linartienė, Jurgita Mickevičienė, Jolita Petkevičienė, Gintarė Umbrasaitė.

 

Vilniaus Prano Mašioto prad. m-klos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.