Respublikinė gerosios patirties sklaidos konferencija „Atrask Šiaulių STEAM: erdvė kurti ir tyrinėti“

Neringa Baršauskienė
,
Šiaulių l.-d. „Pasaka“ direktorė

Šiauliuose, penkių lopšelių-darželių komandos įgyvendinančios „STEAM darželis“ programas, kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, birželio 10 d. organizavo respublikinę gerosios patirties sklaidos konferenciją „Atrask Šiaulių STEAM: erdvė kurti ir tyrinėti”. Renginys organizuotas siekiant vienyti STEAM centrų veiklą, bei dalintis pedagogine patirtimi šioje srityje su respublikos pedagogais, kurie atvyko net iš 11 miestų ir miestelių.

 

Renginio metu Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, kad Šiauliai yra pavyzdys kitiems miestams plėtojant STEAM programą, akademinės bendruomenės svarbą siekiant ugdyti vaikus ir jaunimą pabrėžė konferencijoje dalyvavęs VU rektorius Rimvydas Petrauskas, miesto meras Artūras Visockas teigė, kad yra labai svarbu investuoti į ikimokyklinio ugdymo sąlygų gerinimą.

 

Štai taip apie Šiaulių miesto mero dėmesį atsiliepė Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ direktorė Aušra Plytninkaitė: „Birželio 10 dieną teko dalyvauti STEAM konferencijoje. Tai ką darote savo mieste nuostabu, negalime nepavydėti, kartu negalime nepasidžiaugti drauge su Jumis. Matėme miesto vadovą, suprantantį, kad vaikai gimsta ne 15 metų, suprantantį, kad investicijos į mažiausių ugdymą, kuria milžinišką vertę visai šaliai. Vadovą, gerbiantį ikimokyklinio ugdymo mokyklų komandų indėlį. Labai pavydžiai mūsų komanda stebėjo Jūsų miesto renovuotas, modernias įstaigų aplinkas, ką jau bekalbėti apie nuolatines investicijas į ugdymą. Sėkmės Jums keliaujant šiuo keliu. Garantuoju, turėsite tvarų, ilgalaikį rezultatą, kurio Jums pavydės visi laiku nepastebėję, kur yra ŽMOGAUS pradžia. Linkiu savo idėjomis ir darbais dalintis su kitų miestų vadovais.“

 

Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Orinta Tamutienė kalbėjo apie STEAM tinklą ir jo plėtrą Šiauliuose.

Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ direktorė Laima Tiepelienė pristatė jungtinį autorių pranešimą apie „STEAM darželis“ programa įgyvendinančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklą bei reklaminį vaizdo įrašą.

 

Apie „Šiauliai Tech“ bendradarbiavimą su Šiaulių „STEAM darželiais“ patirtį pristatė Šiaulių techninės kūrybos centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Julija Muningienė.

Doc. dr. Violeta Šlekienė, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centro vadovė davė puikių patarimų kalbėdama apie Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centrą ir STEAM veiklų organizavimą.

 

Saulius Vasiliauskas UAB „Baltic orbis” direktorius, „LEGO Education Academy” sertifikuotas treneris kalbėjo apie neišsenkantį kūrybiškumą „LEGO Education” ikimokykliniame amžiuje” bei suorganizavo viktoriną, kurios laimėtojai džiaugėsi vertingais „LEGO Education“ rinkiniais.

 

Konferencijos metu vyko ne tik edukacinių priemonių pristatymas, bet ir kūrybinės dirbtuvės, kurias organizavo penkių lopšelių-darželių pedagogai: apie „Avilio gyvenimą“  gilinosi ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laura Zinkevičienė iš Šiaulių lopšelio-darželio „Berželis“. Su „Išmaniąja STEAM Moksliuko laboratorija ir pažintimi su mikropasauliu“  supažindino ikimokyklinio ugdymo mokytoja Airida Bubelienė, priešmokyklinio ugdymo mokytojos Ieva Jasaitienė, Danguolė Jablonskienė, meninio ugdymo mokytoja Vaiva Pocevičienė iš Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“. „STEAM atradimai pasakose“ veiklą vedė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Mireta Visockienė, socialinė pedagogė Laura Bajoriūnė iš Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“. „Žaidžiame detektyvus“ šia tema kūrybines dirbtuves vedė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Inga Ragėnė iš Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“. Apie „Kosmoso platybes“ gilinosi priešmokyklinio ugdymo mokytojos Virginija Grišiuvienė, Loreta Kondratavičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Romualda Budrienė iš Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“.

Po konferencijos buvo galima apsilankyt Šiaulių ikimokyklinio ugdymo įstaigų STEAM centruose.

Jei jums būtų įdomi mūsų patirtis ir edukacinės aplinkos, galite kreiptis, mes jūsų laukiame: „Berželis“– Lydos g. 4 Šiauliai; „Drugelis“ – Vilniaus g. 123A, Šiauliai, „Žirniukas“ –  M. Valančiaus g. 31A, Šiauliai; „Pasaka“ – Statybininkų g. 7, Šiauliai; „Pupų pėdas“ – Dainų g. 88, Šiauliai.

Plačiau apie renginį

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.