Renginiai Baisogalos gimnazijoje

Dalijimosi džiaugsmas

 

Džiugu, kad buvę mokiniai aplanko savo mokyklas. Dar smagiau sulaukti buvusio auklėtinio skambučio su pasiūlymu. „Aš noriu grąžinti skolą savo mokyklai“, – paaiškino savo tikslą Karolis Budrys, buvęs Baisogalos gimnazijos mokinys, o dabar kolega iš Kauno „Herojaus“ mokyklos. Tai jau antras jo susitikimas su baisogaliečiais, pirmasis įvyko dar jam studijuojant.

 

Gruodžio 16 d. gimnazijos trečiokai susitiko su jaunuoju lektoriumi. Per asmeninę patirtį, pasaulio įžymybių istorijas Karolis teigė mintį, kad jaunam žmogui ne taip lengva rasti savo kelią, bet būtina atkakliai siekti savo tikslo, o pirmiausia – jį turėti. Kaip pavyzdį jis pateikė „Herojaus“ mokyklos, kurioje dabar dirba, mokinių dienoraščius. Juose matyti, kaip nuosekliai ir tikslingai visa mokyklos bendruomenė dalyvauja vaikų ugdyme. Labiausiai klausytojus sudomino patarimas, kaip išsikelti sau trumpalaikius uždavinius siekiant ilgalaikio tikslo. „Buvo labai naudinga ir įdomu“, – taip apibendrino susitikime dalyvavę gimnazijos trečiokai. Smagu patirti dalijimosi džiaugsmą. Juk adventas.

 

Birutė Gedžiuvienė

 

Gyvoji istorijos pamoka Šilo Pavėžupio dvare

 

Gruodžio 18 d. Lietuvos šaulių sąjungos Generolo P. Plechavičiaus šaulių 6-oji rinktinė 103-iųjų metinių proga organizavo patriotinį žygį „Vlado Putvinskio-Pūtvio keliais“, kuriame dalyvavo jaunieji šauliai iš Šiaulių, Gruzdžių, Akmenės, Papilės, Kelmės, Šaukėnų, Tytuvėnų ir Baisogalos 608-osios kuopos jaunieji šauliai: Dovilė Petraitytė, Gabija Petraitytė, Karolina Antonovaitė, Vakaris Nakutis, Akvilina Pranckutė, Gabrielė Truskauskaitė, Ugnė Misevičiūtė.

 

Žygio dalyvių kelias prasidėjo Kelmės raj. prie Vainagių piliakalnio ir tęsėsi slidžiais keliais 11 kilometrų per Kurtuvėnų regioninį parką iki Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo Vlado Putvinskio-Pūtvio tėvonijos – Šilo Pavėžupio dvaro. Ši istorinė asmenybė dvare, kurį jis paveldėjo iš tėvų, buvo įsteigęs pirmąją slaptą pradinę mokyklą. Šilo Pavėžupio dvaras tapo lietuvybės centru, čia kas mėnesį vykdavo literatų susirinkimai, kuriuose dalyvaudavo to meto inteligentai ir žymiausi šalies rašytojai. Spaudos draudimo metais V. Putvinskis Šilo Pavėžupyje įsteigė didžiausią lietuviškos spaudos gabenimo, paskirstymo ir persiuntimo centrą Žemaitijoje. 1902 m. Šilo Pavėžupio dvare įvyko susirinkimas, kurio metu buvo tariamasi dėl Lietuvos demokratų partijos, kuri netrukus ir pradėjo veikti Vilniuje, įkūrimo. Už politinę veiklą Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjas buvo suimtas, kalintas ir ištremtas

 

Gruodžio šeštadienio nepalankus oras buvo nemenkas išbandymas visiems žygio dalyviams. Lietus, vėjas, šlapdriba ir labai slidus kelias ar purvan ir sniegan klimpstantys batai neišgąsdino 60 šaulių žygeivių, pasiryžusių ne tik įveikti trasą, bet ir pagerbti Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją ir ideologą. Pasiekę Šilo Pavėžupio dvarą, aplankę senuosius Putvinskių kapus, visi vaišinomės karšta arbata ir šauliška koše. Žygį vainikavo gyvoji istorijos pamoka, kurią prie dvaro mums vedė Vlado Putvinskio provaikaitis Tautvilas Putvis ir Generolo P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės vadas Kazimiras Čiuplinskas. Gyvosios pamokos metu šauliai ne tik klausėsi pasakojimo apie įžymųjį prosenelį – dvaro teritorijoje būrelis jaunųjų šaulių pasižadėjo būti ištikimas Tėvynei, ją ginti ir saugoti.

 

Mūsų, vyresniųjų, pareiga organizuoti, dalyvauti ir vesti tokias pamokas jaunimui, kad jauni žmonės suvoktų, jog šiandieninė nepriklausoma Lietuva yra didžiulė vertybė ir jos patriotų nesavanaudiškos veiklos rezultatas.

 

Giedrė Nakutienė, Baisogalos g-jos mokytoja, šaulė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.