Rekordinė veiklomis vasara mažiesiems kauniečiams: rugpjūtį – dar daugiau stovyklų

Įdomaus ir turiningo vaikų užimtumo vasaros metu dar niekada nebuvo tiek daug. Nemokamų ir iš dalies finansuojamų stovyklų bei kitų veiklų sąrašą papildė dešimtys naujų užsiėmimų, kurie pradedami jau kitą savaitę. Neformaliajam vaikų švietimui organizuoti per atostogas skiriama rekordinė suma – daugiau kaip milijonas eurų.

Registracija jau įsibėgėjo

 

Kauno miesto savivaldybės programa „Kauno vaikų vasara“ šiemet – kaip niekad plati ir įvairialypė. Jau kitą savaitę mažųjų kauniečių laukia kelios dešimtys skirtingų veiklų. Skaičiuojama, kad vien pirmąją rugpjūčio savaitę jas išbandys iki tūkstančio vaikų.

Išsamios informacijos ir registraciją į stovyklas bei dienos užsiėmimus galima rasti saityno puslapyje vasara.kaunas.lt.

 

Į miesto kvietimą pasirūpinti kokybišku vaikų laisvalaikiu atsiliepė beveik pusšimtis nevyriausybinių organizacijų, švietimo, kultūros bei sporto įstaigų ir laisvųjų mokytojų. Dalis organizatorių pretendavo pakartotinai, siūlydami naujų vasariškų užsiėmimų.

Įvertinus gautas paraiškas, lėšos paskirstytos 42 projektams, kurie per paskutinįjį vasaros mėnesį pasirengę užtikrinti aktyvų bei įsimintiną laisvalaikį pustrečio tūkstančio vaikams. Nemažą jų dalį sudaro socialiai jautrioje aplinkoje gyvenančių ar nepriteklių patiriančių šeimų atžalos. Taip pat sudarytos sąlygos daugelį užsiėmimų lankyti negalios paliestiems vaikams.

Vaikų laukia sporto ir meno užsiėmimai

 

Programoje numatyta ypač daug pramogų vaikams, kuriems patinka laisvalaikį leisti judriai. Tėveliai kviečiami registruoti mažuosius į dziudo, regbio, futbolo, plaukimo, kitų sporto šakų ir gatvės šokio stovyklas. Jų metu bus formuojami ne tik aktyvaus gyvenimo įpročiai, bet ir padedama vaikams atrasti savo talentus bei naujus pomėgius.

Profesionalūs vadovai, mokytojai visą mėnesį kvies mažamečius eksperimentuoti, užsiimti robotika, programavimu, fotografija, mokys įvairių lauko ir vidaus žaidimų, organizuos keliones į muziejus, gamtos parkus. Įvairios veiklos padės lavinti vaizduotę ir meninius gebėjimus, ugdys individualias vaiko kompetencijas.

Vasariškos veiklos organizuojamos taip, kad būtų prieinamos visiems, nepaisant šeimos finansinių galimybių. Rugpjūčio mėnesį stovyklose numatyta beveik tūkstantis nemokamų vietų.

Stovyklos prieinamos visiems

 

„Šiemet karantinas sujaukė visus atostogų planus, vaikams teko daug laiko praleisti prie kompiuterių ekranų. Užtat dabar kaip niekad svarbu užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos turiningai pramogauti, leisti laiką gryname ore ir atrasti šį tą naujo. „Kauno vaikų vasara“ į aktyvaus laisvalaikio veiklas jau įsuko daugiau kaip 5,5 tūkst. miesto vaikų ir tai – toli gražu – ne pabaiga. Svarbiausia, kad dabar įdomios veiklos prieinamos kiekvienam.

 

Atsižvelgdami į registracijas, vaikų lankomumą ir siūlomų užsiėmimų spektrą, jau pirmaisiais vasaros mėnesiais fiksavome rekordinius skaičius. Neabejojame, kad šiomis dienomis startavusi registracija į rugpjūčio stovyklas susilauks ne mažesnio dėmesio. Raginame tėvelius nesnausti ir rinktis iš plataus veiklų spektro“, – sako Kauno miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Ligita Valalytė.

 

Registruojantis labai svarbu įvertinti vaikų sveikatą, atsižvelgti į jų temperamentą; išsiaiškinti pomėgius; paisyti charakterio savybių ir rinktis tik tuos užsiėmimus, kuriuos poilsiaujančios atžalos išties lankys noriai. Atsakingai rinkdamiesi veiklas tėveliai prisideda prie bendro tikslo – kad į likusias laisvas vietas galėtų patekti kuo daugiau mažųjų kauniečių.

Dalis lėšų – rudens atostogoms

 

Dėl koronaviruso grėsmės atšaukus Lietuvos moksleivių dainų šventę „Tau“, šiam renginiui skirtomis lėšomis papildyti šalies savivaldybių biudžetai, skirti organizuoti neformalųjį vaikų švietimą.

Birželio pradžioje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Kaunui skyrė 272 tūkst. eurų. Vėliau iš Vyriausybės sulaukta dar solidesnio papildomo finansavimo – 620,5 tūkst. eurų.

Ši suma leidžia gerokai sustiprinti ir paįvairinti vaikų užimtumą vasaros metu. Vien rugpjūčio mėnesio stovykloms Kaune skirtos lėšos išaugo iki 293 tūkst. eurų. Susumavus ministerijos ir Kauno miesto savivaldybės skirtą finansavimą, bendra suma perkopė milijoną eurų. Dalį šių lėšų miestas planuoja panaudoti per trumpąsias vaikų atostogas šį rudenį.

 

Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.