Reklamos specialistės istorija: ryžtingas apsisprendimas

Milena Puchova

Rinolda ŠVEIKAUSKAITĖ pagal įgytą kvalifikaciją įsidarbino vos po pusės metų vizualinės reklamos gamybos studijų profesinėje mokykloje, o ilgainiui sulaukė ir paaukštinimo. Iki karjeros šuolio mergina ėjo ilgai – baigusi studijas universitete, ji apsisprendė pasukti savo gyvenimą šimtu aštuoniasdešimčia laipsnių. Šiandien mergina gailisi tik vieno, kad lemtingo žingsnio nepadarė kur kas anksčiau.

 

Kaip taip atsitiko, kad turėdama bakalauro diplomą rankose ryžotės persikvalifikuoti ir tam pasirinkote profesinį mokymą?

Susidūriau su dažna jaunam žmogui iškylančia problema – apniko abejonės, ar pasirinktas profesinis kelias iš tikrųjų yra man tinkamas. Ilgai apie tai galvojau ir svarsčiau keletą pasirinkimų: arba sukandus dantis įgyti darbo patirties turimam išsilavinimui artimoje srityje, arba radikaliai keisti profesinę kryptį. Natūralu, kad ketverius metus paaukojusi mokslams ir planuodama keisti profesinę kryptį ieškai, kaip tai padaryti per kuo trumpesnį laiką. Taigi pasirinkau vizualinės reklamos gamybos mokymo programą Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre. Šis pasirinkimas man atvėrė akis.

 

Ką atradote?

Įvardyčiau keletą dalykų. Pirmiausia, labai savimi didžiuojuosi, kad išdrįsau pakeisti profesiją. Tai man leido geriau pažinti save, pagaliau atradau veiklos sritį, kuri mane džiugina ir iš tikrųjų domina. Priėmusi lemtingą sprendimą supratau, kad tai gali būti mano kelias. Įsitikinau tuo, ką, regis, jaučiau seniai, – mane visada traukė vizualinė veiklos pusė, kūrybinis procesas. Gailiuosi tik dėl vieno, kad anksčiau to nepastebėjau.

 

Kas mokantis Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre Jums pasirodė vertingiausia?

Šios studijos man suteikė naują gyvenimo kokybę, nes mokslai buvo ypač veiksmingi. Apsidžiaugiau, kiek daug praktikos yra šiose studijose. Suprantu, kad teoriniai dalykai taip pat yra labai svarbūs, jų studijų metu irgi buvo, bet vertingiausios yra praktinės žinios. Būtent per praktinius užsiėmimus teorinius specialybės aspektus įsisavinome šimtą kartų greičiau ir veiksmingiau.

 

Manau, kad neatsiejamas studijų privalumas yra motyvuojanti aplinka: nuolat tobulėti skatinantys pedagogai, įdomios praktinės veiklos. Aš ir pati su dideliu ūpu įsitraukiau į mokymąsi, noriai atlikau praktines užduotis, jaučiau didelę motyvaciją. Nuo motyvacijos, matyt, ir priklauso mokymosi sėkmė. Manau, kad labai svarbu žinoti, ar tai – tikrai tavo vieta. Man šiuo požiūriu pasisekė.

 

Pateikti prašymą mokytis profesinėje mokykloje galima iki rugpjūčio 1 d. Prašymai priimami internetu per LAMA BPO sistemą adresu http://profesinis.lamabpo.lt/. Pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas gali tiek ką tik baigę 12 klasių mokiniai, tiek jau kvalifikaciją aukštosiose ir profesinėse mokyklose įgiję asmenys.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.