Raštingiausio mokinio konkursas: džiugiai, įkvėptai

Birutė Sveikatienė
,
gimnazijos skyriaus vedėja

Prieš pat pavasario mokinių atostogas į Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrą sugužėjo dešimties Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų (mokymo centrų, mokyklų) lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai su raštingiausiais savo mokiniais. Šiemet tradicinį konkursą rengėme mes, nes konkurso rengimo principas yra olimpinis: kitais metais rengia ta mokymo įstaiga, kurios mokinys laimėjo.

 

Susirinkusius konkurso „Raštingiausias būsimasis darbuotojas 2018“ dalyvius pasveikino mokymo centro direktorius Alvydas Pranas Grevas, liaudies dainų ansamblis (vadovė Virginija Stunžėnienė), Jono Vaicechausko ir Eglės Marčiulaitytės duetas bei 11-tokė Erika Šumilovaitė su vadovu Voldemaru Petersonu. Buvo gera proga dar kartą parodyti programą, su kuria prieš savaitę važiavome į respublikinį dainų konkursą „Laisvės pavasaris“.

 

Raštingiausio mokinio konkursas vyko pagal nuostatus: I užduotis – diktantas, II užduotis – kalbos kultūros, III – kūrybinė, pastraipos rašymas. Kol mokiniai susikaupę rašė, kūrė, mokytojai lituanistai susirinko į savo gildijos metodinio ratelio posėdį pasidalyti gerąja pedagogine patirtimi, pabendrauti, kaip sekasi ruoštis lietuvių kalbos ir literatūros įskaitai, brandos egzaminams… Net trys mokytojos pristatė savo pranešimus: Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokytoja metodininkė Genovaitė Narkevičiūtė kalbėjo tema „Kitokios lietuvių kalbos ir literatūros pamokos: literatūrinės ekskursijos, susitikimai su rašytojais“, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vyresnioji lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Kudirkienė – „Baltos drobulės spalvos“, Kauno technikos profesinio mokymo centro mokytoja ekspertė Rima Bereišienė – „Neformaliojo ugdymo svarba profesinėje mokykloje“.

Pasibaigus metodiniam pasitarimui visos mokytojos taisė diktantus – pirmąją atliktą mokinių užduotį, vėliau, kol mokiniai pietavo ir atliko kūrybinę užduotį konditerijos laboratorijoje, ėmėsi kitų užduočių. Visi nekantriai laukė apdovanojimų.

 

Nė vienas konkurso dalyvis neišėjo tuščiomis – visi buvo apdovanoti Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro direktoriaus padėkos raštais, o atskirų užduočių prizininkai (I–III vietų laimėtojai) ir geriausiai atlikę visas užduotis – diplomais ir mokymo centro konditerių mokinių keptais šakočiais.

2018 m. Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių konkurso „Raštingiausias būsimasis darbuotojas“ nugalėtoja – Kauno taikomosios dailės mokyklos auklėtinė Sonata Vilkaitė (mokytoja metodininkė Zina Kuncienė), II vietą užėmė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokinė Aistė Skaisgirytė (vyr. mokytoja Daiva Kudirkienė), III vietą – Kėdainių profesinio rengimo centro mokinė Sandra Kuznecovaitė (mokytoja metodininkė Birutė Konstanblackaitė).

Džiugu, kad Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų dalykų mokytojai buriasi į metodines veiklas, nori bendrauti, skatina tai daryti ir mokinius. Kovo 28 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko gamtos mokslų konkursas (mūsų mokymo centro komanda iškovojo II vietą), balandžio 18 d. vyks užsienio kalbų konkursas, istorikai, geografai, matematikai taip pat numatę savo veiklų.

 

Voldemaro Petersono nuotraukos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.