Rasa ant žolės

Pražydus gražiausioms pievų gėlėms ir žolynams, diena tampa labai ilga, o naktis – trumputėlė. Kaip tik tada skubame ieškoti paslaptingojo Joninių stebuklo – paparčio žiedo.

Kauno lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ šventė „Rasa ant žolės“ prasidėjo birželio 22 d. rytą. Vieni vaikai, tėvai ir pedagogai, pasipuošę margaspalviais žolynų vainikais, būriavosi darželio kieme, kiti, nešini glėbiais įvairiausių pievų gėlių, vainikus pynė čia pat, darželio kieme. Treti – žolynus tyrinėjo, domėjosi ir jais gėrėjosi. Visiems buvo įdomu, o kai kam ir nauja sužinoti vaistingųjų augalų gydomąsias savybes, žaisti žaidimą „Vaistažolių maišelis“.

 

Per šventę vaikams žaismingai perteiktos Joninių šventimo tradicijos: pagerbta ir pasveikinta saulė, apsiprausta stebuklinga ryto rasa ir sužinota, kad šio ryto rasos ir vandens galia yra ypatinga, energetiškai stipri ir gydanti nuo įvairiausių negalavimų. O peržengus saulės sugrįžimą simbolizuojančius vartus nuostabiai kvepiančiais ąžuolų vainikais buvo pasveikinti visi Jonai ir Rasos.

 

Elvyra Šliažienė

Kauno l.-d. „Gandriukas“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė

Jurgita Kučinskienė

Vyresn. auklėtoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.