„Rankdarbių mugėje“ patyrėme daug džiugių emocijų

Rasa Simonavičienė
,
Kėdainių l.-d. „Pasaka“ auklėtoja metodininkė

Tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Sveiki atvykę į rankdarbių mugę“ dalyvavo partneriai iš Vokietijos, Estijos, Kroatijos ir Lietuvos. Per projektą siekėme puoselėti vaikų kūrybiškumą, nes kūrybiškumas – tai gebėjimas pasitelkus vaizduotę kurti naujas idėjas ar naujus daiktus. Kitaip tariant, kūrybiškumas – tai naujovės, improvizacija, tobulėjimas arba bent jau tie įgūdžiai, kurie padeda vaikams spręsti kasdienes problemas, reikšti savo nuomonę.

 

Organizuotos veiklos ugdė vaikų mąstymą, vaizduotę, lavino rankų judesius, skatino meninį augimą ir vystymąsi, suteikė galimybę mokytis ir kurti. Bendraudami su kitų šalių partneriais, vaikai sužinojo jų tradicijas, tobulino anglų kalbos įgūdžius. Būdami komandoje, atlikdami veiklas, palaikėme vienas kitą, todėl sėkmingai įgyvendinome bendrus projekto tikslus. Visos veiklos, tokios kaip bendros dainos kūrimas ir jos atlikimas, susitikimai su draugais (tiesioginiai tiltai (webinarai), „Kahoot“ žaidimai), pasiruošimas „Rankdarbių mugei“ ir projekto logotipo kūrimas, vyko įdomiai ir išradingai. Per nuotolinę konferenciją sveikinome vieni kitus Kalėdų proga – dainavome dainas gimtąja ir anglų kalbomis, siuntėme laiškus-sveikinimus su savo rankdarbiais. Žaisdami žaidimą „Kahoot“, vaikai parodė savo žinias, gebėjimus naudotis internetu.

 

Daugybę gerų emocijų patyrėme ruošdami tarptautinę „Rankdarbių mugę“ – kurdami darbelius panaudojome įvairias technikas. Kiekvienas partneris per tris mėnesius turėjo padaryti 5 darbelius. Ugdytinių paruoštų darbelių siuntimas laiškais – vienas sėkmingiausių bendrų darbų. Dėmesio vertas buvo projekto logotipo kūrimas. Organizavome „Minčių lietų“, pasiekėme bendrą tikslą – į dangų „kilo“ aitvaras su projekto partnerių vėliavomis; aitvaras puošė grupėje įrengtą informacinį projekto stendą. Išbandėme įvairius veiklų metodus (individualiai, porose ir grupėse). Į organizuojamas veiklas įtraukėme ir ugdytinių tėvelius, močiutes (automobilių gamyba iš antrinių žaliavų, megztomis kojinaitėmis papuošta Kalėdų eglutė).

 

Projekte buvo gausu įdomių ir sudėtingų, naudingų ir kūrybiškų, vertingų ir svarbių užduočių tiek vaikams, tiek ir pedagogams. Mes sėkmingai susidorojome su visomis užduotimis ir problemomis, nes visada buvome aktyvūs, šiuolaikiški, žaismingi, lankstūs, atsakingi, kupini ryžto, energijos, idėjų, domėjomės naujovėmis. Partnerių dalijimasis patirtimi buvo tikslingas ir naudingas, padėjo pasiekti bendrą tikslą, užtikrino organizuojamų veiklų kokybę. Labai džiaugiamės, kad balandžio 21 d. projektas „Sveiki atvykę į Rankdarbių mugę“ buvo išrinktas 2018 m. Europos varžybų nugalėtoju. Mūsų vaikai ir pedagogai gavo sertifikatus ir dovanų iš Europos judėjimo (Vokietija) ir Nacionalinės (Vokietija) „eTwinning“ paramos tarnybos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.