Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai – „Euroscola 2023“ Strasbūre

Vaida Jankūnienė
,
istorijos ir pilietiškumo mokytoja

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai su istorijos mokytojomis Ana Savickiene ir manimi, Vaida Jankūniene, projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) dalyvauja nuo 2017 m. Visą šį laikotarpį veiklos buvo įvairios, visos naudingos ir turiningos: organizuoti susitikimai su europarlamentare Vilija Blinkevičiūtė ir LR Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininku Tomu Vytautu Raskevičiumi, jungtasi į įvairaus pobūdžio apie Europos Sąjungą nuotolines paskaitas ir konferencijas.

 

Į MEPA projektą įsitraukė ir kitų mokomųjų dalykų mokytojai, tad savo žinias apie Europos Sąjungą, euro atsiradimo istoriją gimnazistai gilino geografijos, ekonomikos, matematikos pamokose. Lizdeikos gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo ir dėl pandemijos nuotoliniu tapusiame tarptautiniame „Euroscolos“ renginyje. Kasmetiniai gimnazijos veiklos MEPA projekte rezultatai yra labai gerai įvertinami. 2022 m. gruodį gauta žinia apie galimybę tiesiogiai kitų metų vasarį dalyvauti „Euroscolos“ renginyje Strasbūre buvo išties puiki kalėdinė dovana mokiniams.

Vasario 26 d. – kovo 3 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 12 mokinių kartu su istorijos mokytojomis Ana Savickiene ir manimi, Vaida Jankūniene, buvo pakviesti į Europos Parlamento Strasbūre organizuojamą tarptautinį renginį „Euroscola 2023“.

 

Pakeliui į Strasbūrą lizdeikiečiai aplankė karališkąjį Dresdeno miestą, dar vadinamą Elbės Florencija, susipažino su unikalia miesto istorija ir senamiesčiu. Vasario 28 d. vyko „Euroscola 2023“ renginys, kurio tema „Tvarios maisto sistemos kūrimas: Europos Sąjungos strategija“. Mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į apvaliąją salę, kur sveikinimo žodį vaizdo skambučiu tarė Europos Parlamento prezidentė Roberta Metsola. Vyko nuotolinės klausimų ir atsakymų sesijos su Europos Parlamento nariais – politikos analitiku (Struktūrinės politikos skyrius) Antonio Albaladejo Romanu ir parlamentare Delara Burkhardt. Mokiniai buvo itin aktyvūs – pateikė daug įvairių klausimų gyvai ir per slido.com programą. Antroje renginio dalyje moksleiviai dalyvavo diskusijoje „Pasisakykite už demokratiją: Balsavimas 2024 m. Europos Parlamento rinkimuose“. Taip pat buvo sugrįžta prie rytinės temos apie racionalų maisto naudojimą ir galimybes pabandyti įgyvendinti daugelį pasiūlymų. Mokytojai tuo metu buvo pakviesti į kitą salę, kur vyko mokymai, kaip pažinti dezinformaciją socialinėje medijoje.

 

Renginį „Euroscola 2023“, kuriame tiesiogiai ir per nuotolį dalyvavo moksleiviai ir mokytojai iš įvairių šalių, rengėjai užbaigė Europos Sąjungos himnu. Po renginio pasigrožėta vakariniu Strasbūro senamiesčiu. Kitą dieną visas Strasbūro senamiesčio grožis atsiskleidė apžvalginėje kelionėje laiveliu. Grožėtasi gotikine Strasbūro katedra, Mažosios Prancūzijos kvartalu, išlikusiais gynybiniais miesto bokštais. Pakeliui namo aplankyta Čekijos sostinė Praha: įspūdingieji Karalių rūmai, Šv. Vito katedra, senasis Karolio tiltas ir Rotušė su astronominiu laikrodžiu.

 

Kelionės metu mokiniai rašė dienoraštį – dalijosi savo mintimis apie šią kelionę: „Buvo puiki galimybė aplankyti Europos šalis, kuriose dar nebuvau“, „Turėjau nerealią progą apsilankyti Europos Parlamente, susipažinti su kitų šalių mokiniais, patirti naujų įspūdžių“, „Nuostabi kelionė ir įspūdžiai. Kartočiau!“, „Galimybę taip pakeliauti turi ne kiekvienas, todėl reikia džiaugtis ir branginti kiekvieną akimirką“, „Pasiilgau šeimos, namų, minkštos lovos, bet tai atpirko viskas, ką išvydome kelionės metu“, „Tokios kelionės dažniausiai pasitaiko vieną kartą gyvenime“.

Tikimės, kad ši kelionė paskatins ir kitus mokinius aktyviau dalyvauti projektinėse MEPA veiklose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.