Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje – prasmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimas

Jurgita Plukienė
,
Radviliškio Lizdeikos g-jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė

Radviliškio Lizdeikos gimnazija, kaip ir visa Lietuva, kasmet Vasario 16-ąją mini Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šis svarbus tautos ir valstybės įvykis gimnazijoje minimas labai prasmingai – nuo 1996 m. organizuojamas Radviliškio rajono mokinių konkursas „Žyniukas“ (3, 4, 5–6 ir 7–8 klasių grupėms) ir Lietuvos mokinių „Žynio“ konkursas 9–12 klasių mokiniams. Jo tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis Lietuvos valstybės istorija, šiuolaikiniais gyvenimo procesais, logiškai mąstyti. Jau ne vienerius metus konkurso globėjai – Lietuvos Respublikos Seimo nariai prof. Vytautas Juozapaitis ir Antanas Čepononis. Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius apdovanoja prizinių vietų laimėtojus padėkos raštais ir atminimo dovanomis. Šiais metais į konkurso atidarymą atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė.

 

Vasario 15 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, varžytis dėl Žynio titulo susirinko net 64 dalyviai. Tradiciškai juos pasveikino gimnazijos vaidilutės, Žynys, šventišką nuotaiką sukūrė Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos ekspertės Ritos Šimkuvienės, vyresniosios choreografijos mokytojos Almos Krivickienės, muzikos mokytojo Evaldo Vaikaso ir teatro mokytojos ekspertės Rasos Atkočiūnienės kompozicija „Laisvė ir istorija – tai atmintis“. Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė džiaugėsi dalyvių gausa, dėkojo mokytojams už tai, kad jie ne tik nenuilstamai ruošia mokinius konkursui, bet ir kasdien dalijasi savo žiniomis, augina asmenybes. Seimo narys Antanas Čepononis perdavė Vytauto Juozapaičio sveikinimus, pasidžiaugė, kad į konkursą atvyksta gausus būrys mokinių, jų mokytojų entuziazmas neblėsta. Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas teigė, kad karo Ukrainoje fone Nepriklausomybės dienos minėjimas įgauna išskirtinę vertę, už tradicijų puoselėjimą, prasmingiausią konkursą rajone dėkojo gimnazijos direktorei.

 

Dalyviai valandą atsakinėjo į konkurso klausimus. Susumavus rezultatus paaiškėjo „Žyniuko“ nugalėtojai: 3 klasių grupėje I vietą pelnė Martynas Kirlys (Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla), II – Dorotėja Račkauskytė (Radviliškio r. Šeduvos gimnazija), III – Agota Batkevičiūtė (Radviliškio r. Šeduvos gimnazija). 4 klasių grupėje I vietą iškovojo Matas Samulis (Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla), II – Nikita Štaraitė (Radviliškio Vaižganto progimnazija), III – Rytis Zoltneris (Radviliškio Vaižganto progimnazija). 5–6 klasių grupėje I vieta atiteko Nojui Morkūnui (Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla), II – Mariui Preimontui (Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazija), III – Pijui Navickui (Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla). Iš 7–8 klasių dalyvių I vietos nugalėtoja tapo Aistė Asačiovaitė (Radviliškio V. Kudirkos progimnazija), II – Kajus Korsakas (Radviliškio Vaižganto progimnazija), III – Augustas Šereiva (Radviliškio r. Šeduvos gimnazija). Respublikiniame „Žynio“ konkurse I vietą pelnė Virginijus Skumanas (Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazija), II – Jovaras Meškauskas (Radviliškio r. Šeduvos gimnazija), III – Šarūnas Diržys (Radviliškio Lizdeikos gimnazija).

 

Direktorės pakalbintas I vietos nugalėtojas Virginijus Skumanas prisipažino, kad konkurse dalyvauja nuo 3 klasės, ne kartą yra laimėjęs prizines vietas. O į klausimą, ką reikia daryti, kad taptum Žynių Žyniu, vaikinas nedaugžodžiaudamas atsakė: „Mokytis. Kasdien, kiek įmanoma.“

Jubiliejiniam Lietuvos valstybės gimtadieniui konkurso dalyviai skiria gražiausią dovaną – savo žinias, intelektą. Nors jie dar mokiniai, tačiau domėjimasis savo valstybės istorija, šiuolaikinio gyvenimo realijomis dar kartą įrodo, kad jie kasdien gilindami savo žinias gyvena „Vardan tos Lietuvos“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.