Putinų gimnazijoje baigėsi trečiasis krepšinio sezonas

Domantas Aleksynas
,
III klasės mokinys, PGKL fotografas, komunikacijos atstovas

Pandemija sulėtino viso pasaulio žmonijos gyvenimą. Tad vėliau baigėsi ir trečiasis Putinų gimnazijos krepšinio lygos (PGKL) sezonas, kurį, kaip ir kitų sporto šakų renginius, pristabdė karantinas, tad finalinės kovos įvyko tik sušvelninus griežtas karantino sąlygas.

 

PGKL gyvuoja jau trečius metus, o jos istorija prasideda elementariomis gimnazijos vaikinų krepšinio varžybomis tarp klasių komandų. Pastebėję, kad klasių komandų žaidimų lygis skiriasi, nusprendėme skirstytis komandomis, kuriose galėjo dalyvauti I–IV klasių gimnazijos mokiniai. Vaikinai savarankiškai subūrė komandas, sugalvojo pavadinimus, vieną komandos žaidėją išrinko treneriu ir visus mokslo metus žaidė tarpusavyje, rato sistema, kol išaiškėdavo finalininkai. Žinoma, buvo skiriami ir teisėjai, kurie teisėjavo varžybų metu. Jų darbą stebėjo ir patardavo profesionalus krepšinio teisėjas. Tokiu būdu gimnazistai mokėsi teisėjavimo subtilybių, ugdė atsakomybę, gilino krepšinio taisyklių žinias.

 

Sveikintina, kad tarp vaikinų buvo tokių, kurie turėjo kompetencijos vadovauti lygai. Jie sudarydavo žaidimų grafikus, organizuodavo varžybas, ugdydamiesi vadybos pagrindus. Buvo paskirtas lygos direktorius; moksleivis, kuris varžybas fotografavo, o informaciją pateikdavo socialiniuose tinkluose. Aš varžybų organizavimo procesus ir eigą stebėdavau iš šalies, patardavau bei pasakydavau įžvalgas. Manau, tokia patirtis kiekvienam pravers ateityje.

 

Štai ką sako vienas iš pagrindinių lygos iniciatorių – Arnas Lisauskas: „Putinų gimnazijos krepšinio lyga man suteikė daug patirties (kalbu ne tik apie žaidimą, tačiau ir apie naujas patirtis teisėjaujant ir vadovaujant). Šiai lygai vadovavau pustrečių metų, įgijau daug savybių reikalingų organizuojant renginius. Per šiuos metus lavinau kritinį mąstymą, bendravau su įvairiais žmonėmis. Darbas lygoje pareikalavo daug kantrybės, susikaupimo ir organizuotumo. Na, o teisėjavimas šioje lygoje, patariant profesionaliam krepšinio teisėjui, suteikė galimybę bendradarbiauti su aukštesnėmis krepšinio lygomis. Galėjau išbandyti jėgas stebėdamas ir teisėjaudamas, ne tik mokykloje. Šios lygos dėka nusprendžiau, ką noriu veikti ateityje…“

 

Smagu, kad mūsų lygos veiklą su malonumu palaikė Lietuvos krepšinio legenda Voldemaras Chomičius, ne kartą apsilankęs varžybose ir negailėjęs jauniesiems krepšininkams patarimų bei  motyvavęs tobulėti, siekti sportinių pergalių. Po truputį brendome kaip sportininkų bendruomenė. O 2019–2020 metų sezone, prie lygos prisidėti norą pareiškė ir kitos Alytaus miesto gimnazijos, kuriose gausu krepšininkų. Nutarėme, kad vienoje komandoje gali žaisti tik trys mokiniai, lankantys krepšinio būrelį sporto mokykloje, daugiau orientavomės į mėgėjišką krepšinį, kad galimybę pažaisti gautų ir tie mokiniai, kuriems ši sporto šaka patinka, o pasirodyti žiūrovams negali.

 

Malonu  matyti, kai gausiai susirenka žiūrovų (gimnazijos mokiniai); pažiūrėti rungtynių ateidavo  ir tėvai, kurie palaikydavo pamėgtą komandą. Smagu, kad žaidėjai ir žiūrovai pasibaigus vienoms, laukdavo kitų varžybų. Bėgant laikui, gimnazijų sporto salėse ne visada užtekdavo vietos, tad kartais varžybos vykdavo Alytaus sporto ir rekreacijos centre.

 

Džiugu, kad šiais metais Alytaus miesto savivaldybė finansavo mūsų pateiktą projektą, kuris atvėrė didesnes galimybes tobulėti. Nenusisuko ir nuolatiniai mūsų rėmėjai, padėję nuo lygos įkūrimo pradžios, esame jiems dėkingi.

 

PGKL – puiki vieta bet kuriam gimnazistui, norinčiam parodyti gebėjimą žaisti krepšinį. Lyga suvienijo visų Alytaus gimnazijų mokinius – siekti vieno tikslo. Jau galime matyti ir įvertinti pasiektus aukštus rezultatus, ir neužmiršti, kad taip buvo ne visada. Pradžia tikrai buvo nelengva. Susibūrusių žaisti vaikinų vadinti lyga negalėjome, labiau – klasiokų susirinkimas – pamėtyti  į krepšį! Jau tada mokiniai svajojo apie didesnes galimybes. Tai patvirtina ir siekti didesnių tikslų įkvėpusi Putinų gimnazijos kūno kultūros mokytojo metodininko Gintaro Kličiaus frazė: „Pamėtyti į krepšį – argi to pakanka?!“

 

Dabar juokaujame, kad buvo laikai, kai apie kitų rungtynių laiką sužinodavome valgykloje, o rungtynėms teisėjavo vienas kūno kultūros mokytojas. Didžiausiais ir ištikimiausiais gerbėjais, sirgaliais būdavo klasiokai.

 

Nepaisant visko tapome penkiomis stipriomis komandomis. Stebėti rungtynių susirenka daugiau kaip 100 žiūrovų. Apie lygos veiklą galima sužinoti ne tik iš draugų, bet ir socialiniuose tinkluose, jų statistika rodo, jog susidomėjimas PGKL, palyginus su pirmaisiais metais, daug kartų didesnis. Žaidėjai gali džiaugtis profesionaliomis nuotraukomis po kiekvienų rungtynių. Toks staigus ir gražus lygos augimas nuteikia labai optimistiškai. Lieka laukti ir stebėti, kokių rezultatų pasieks ateinančios krepšinį žaidžiančių moksleivių kartos. Linkime jiems sėkmės.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.