„Purienų žiedo“ pleneras ugdė mažųjų kėdainiškių kūrybinę saviraišką

Lina Rušienė
,
Kėdainių l.-d. „Puriena” mokytoja

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena” kieme rudenėjantis oras įkvėpė būrį lopšelio-darželio ugdytinių, jų tėvelių bei pedagogų įsijungti į partnerystės tinklo „Lietuvos Purienų žiedas“ iniciatyvą – „Gamtos spalvos “ – sukuriant floristinį kilimą. Kiekvienas vaikas į darželį atsinešė po agurkėlį, jų tėveliai atgabeno įvairių grūdų – žirnių, miežių ir kviečių. Diskutuodami apie gamtos teikiamas dovanas jaunieji kūrėjai tikroviškai sudėliojo vaizdą iš gamtos gėrybių .

 

„Kadangi mūsų miestas vadinamas „agurkų“ miestu, tad nusprendėme Kėdainiams padovanoti floristinį kilimą „Žaliąjį agurkėlį“, – sakė mokytoja Lina Rušienė. Šiuo kūrybos aktu siekta vaikus paskatinti kurti spalvų ir vaizdų derinius, taip pat mokyti juos pajusti gamtos grožį ir gebėti išsaugoti aplinką bei taupiai panaudoti gamtinę medžiagą kūrybiniame procese.

Ši iniciatyva – ne vienerius metus į bendrą veiklą susivienijusios įstaigos – „Lietuvos Purienų žiedas“ veikla, į kurią įsitraukę penki Lietuvos miestai – Vilnius, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys. Šiuo projektu norima padėti savo ugdytiniams išmokti bendravimo su gamta meno, puoselėti jų saviraišką ir meninės interpretacijos poreikį, atskleidžiant gamtos dovanų grožį ir savitumą. „Jeigu vaiką ugdysime geru pavyzdžiu ir sukursime deramą ekologinio ugdymo turinį, vaikystėje susiformavę teigiami gamtosauginiai stereotipai vėliau taps norma. Puiku žinoti, kad visoje Lietuvoje turime draugų ir galime prisijungti ir pasidžiaugti bendromis organizuojamomis veiklomis, kūryba“, – teigia mokytoja L. Rušienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.