„Pupų pėdo kamuoliadieniai“

Agnė Dovalgaitė-Trumpelė
,
Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ logopedė

2022 m. spalio – lapkričio mėnesiais Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“ buvo įgyvendinamas olimpinio ugdymo projektas „Pupų pėdo kamuoliadieniai“, finansuojamas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto. Projekto tikslas – skatinti vaikus aktyviai sportuoti su įvairiais kamuoliais ir populiarinti lauko teniso sporto šaką lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“.

 

Projekto uždaviniai:

  1. Supažindinti vaikus su teniso sporto šaka, skatinti vaikus aktyviai sportuoti.
  2. Didinti vaikų fizinį aktyvumą sportuojant su kamuoliais, kūrybinį potencialą.
  3. Skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą su bendraamžiais ir sporto treneriais.

 

Šiuo projektu siekėme, kad visiems vaikams, dalyvavusiems veiklose, pavyktų susidraugauti su kamuoliais, tenisu, kad jie patys suvoktų, kad ne viskas taip paprasta. Patyrus nesėkmę, nevalia sustoti, o bandyti dar ir dar kartą. Padedant profesionaliems treneriams Šiaulių teniso akademijoje, vaikams buvo mestas iššūkis susidraugauti su teniso rakete ir kamuoliuku, skatinome tobulėti, eiti pirmyn, stengtis, padėti vienas kitam, mokytis kartu su draugu. Vaikai draugavo ne tik su teniso kamuoliukais, bet ir su masažiniais kamuoliais, atlikdami įvairius jogos pratimus sporto salėje. Jogos užsiėmimų metu ugdytiniai žaismingai mokėsi sutelkti dėmesį, taisyklingai kvėpuoti. Pratimai buvo skirti vaikų motoriniams įgūdžiams pagerinti, treniruoti pusiausvyros pojūtį.

 

Projekto metu vaikai džiaugėsi užsiėmimais ir su dideliais gimnastikos kamuoliais. Ugdytiniai aktyviai mankštinosi, atliko įvairius pratimus, sužinojo, jog atliekant pratimus ant kamuolių, stiprėja raumenys, lavėja koordinacija, laikysena. Taip pat patyrė, kad gimnastikos kamuoliai gali palengvinti ir pasunkinti pratimus. Veiklos vyko ir lauke. Visi darželiečiai su mokytojomis dalyvavo pramogoje „Su kamuoliu aplink darželį“. Vaikai, nešini kamuoliais, ėjo per įvairias kliūtis, įveikė greičio kopėtėles, šokinėjo per lankus, varėsi kamuolius per įvairias kliūtis, bumsėjo kamuoliais darželio takeliais. Vėliau visi pramogavo savo aikštelėse, žaidė įvairius žaidimus. Grupės „Ančiukai“ vaikai su svečiais iš Šiaulių lopšelio-darželio „Dainelė“ grupės „Nykštukai“ ugdytiniais varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse su kamuoliais pramogoje „Kamuoliukų fiesta“. Projekto metu vaikai sužinojo daugiau apie teniso sporto šaką, sportininkus, žiūrėjo vaizdo įrašus. Tikime, kad visi vaikai projekto metu pajuto judėjimo, pasididžiavimo savimi džiaugsmą, suvokė, kad įdedant darbo, pastangų, galima pasiekti norimo rezultato.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.