„Puo Žemaitėjes pastuogi“

Žemaitija išskirtinė savo istorine praeitimi, kalba, papročiais, lankytinomis vietomis. Šiemet sukanka 800 metų nuo pirmojo Žemaitijos paminėjimo 1219 m. Lietuvos ir Volynės kunigaikščių taikos sutartyje. Puoselėdami žemaitiškas tradicijas, Telšių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai gegužės 9 d. rinkosi į Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspoziciją ir dalyvavo gerosios patirties renginyje-kūrybinėje popietėje „Puo Žemaitėjes pastuogi“, skirta Žemaitijos metams paminėti.

 

Pedagogus pasitiko Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ (vadovė Diana Bomblauskienė), pamokęs žemaitiškų šokių ir dainų. Žemaičių muziejaus „Alka“ vyr. muziejininkė Salomėja Udovičienė supažindino su senuoju žemaitišku amatu – audimu, papasakojo apie audimo raštuose esamų simbolių reikšmę, bylojančią mūsų protėvių supratimą apie pasaulį, kuris jiems atrodė kur kas įvairesnis nei dabartiniam žmogui.

Kūrybinį užsiėmimą „Piešimas ant stiklo“, Žemaitijos dvarų kultūrinio paveldo edukaciją vedė stiklo menininkas, edukatorius Vygantas Paulauskas. Pedagogės žaidė žemaitiškus žaidimus, šoko ir dainavo, vaišinosi pačių pagamintais žemaitiškais valgiais.

 

Renginio iniciatorių ir organizatorių nuomone, senovės tradicijos padeda nepamiršti tautos šaknų. Žaisdami lietuvių liaudies žaidimus, dainuodami žemaitiškas dainas, taikydami pašmaikštavimus, pajuokavimus, patarles, priežodžius, mindami mįsles, išlaikome tautos paveldą. Pedagogės savo patirtį perduos mažiesiems ugdytiniams, taip formuosis etninių vertybių nuostatos vaiko pasaulėjautoje, perduodamos per tradicines ir kalendorines šventes. Kūrybinė popietė „Puo Žemaitėjes pastuogi“ suteikė žinių, padovanojo gerų emocijų ir sustiprino kolegialumą.

 

Telšių r. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio tarybos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.