„Pumpurėlio“ jubiliejus

Edita Tamošiūnienė
,
Vilniaus l.-d. „Pumpurėlis“ meninio ugdymo pedagogė

Šių metų pavasarį šventėme mūsų lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ 50-ies metų jubiliejų. Norėjome švęsti taip, kad būtų įdomu ir įsimintina. Ieškojome idėjų, suteikiančių šventei išskirtinumo. Skyrėme daug dėmesio, kad vaikai pajaustų, jog darželyje visą savaitę vyksta šventė. Kiekviena diena turėjo pavadinimą.

 

Pirmadienį pavadinome „Spalvadieniu“. Tą dieną pedagogai su vaikučiais ir darželio bendruomene puošė darželio teritoriją. Kabino prie darželio vartų spalvotų balionų girliandą, aikšteles puošė spalvotų vėliavėlių girliandomis, vėjo malūnėliais, vaikai su kreidutėmis spalvino darželio takelius. Tokiu būdu patys ugdytiniai dalyvavo puošiant įstaigos teritoriją.

Antradienį pavadinome „Gimtadieniu“. Šventė vyko darželio salėje. Tą dieną surengtas iškilmingas vaikų koncertas. Jame dalyvavo papildomo ugdymo būrelių vaikai. Koncertą stebėjo darželio auklėtiniai ir bendruomenė, sulaukėme ir svečių iš savivaldybės. Koncertui pasibaigus, grupėms buvo įteiktas gimtadienio „tortas“, padarytas iš spalvotų dėžių, kuriose – žaislai vaikams. Diplomais pagerbti ilgamečiai darželio darbuotojai.

 

Trečiadienis – „Pramogų diena“. Vaikai nuo pat ryto šokinėjo ant spalvotų pripučiamų batutų. Vienas buvo skirtas vyresniems, o kitas – mažesniems. Taip pat veikė spragėsių prekystalis. Vaikai gaminosi pinigėlius, už kuriuos galėjo nusipirkti spragėsių.

 

Ketvirtadienį pavadinome „Ledų diena“. Ryte vaikučiai žiūrėjo animacinį filmuką „Kaip senelis vasaros ieškojo“. Išėjus į lauką, mažuosius aplankė filmuko veikėjai Kalėdų senelis su nykštuku. Atėjęs į kiekvienos grupės aikštelę, pakalbėjęs ir pašokęs su vaikais, dalijo jiems ledus. Kalėdų senelį visur lydėjo muzika iš animacinio filmuko.

Tą dieną buvo įrengta ir „Grožio palapinė“. Joje buvo piešiama ant veidukų. Vyresnieji vaikai patys dažėsi veidukus, o mažesniems padėjo auklėtojos. Buvo iškabinti paveikslėliai, kaip galima papuošti veidą.

 

Penktadienis – „Šeimų diena“. Nuo ryto vaikučiai gamino dovanėles tėveliams. O vakare vyko šeimų šventė. Vaikai ir tėveliai linksminosi kartu su grupe „Svirplys“. Jie galėjo padainuoti ir pašokti kartu. Koncertui pasibaigus, buvo išsakyti linkėjimai darželiui, o po jų paleisti balionai.

 

Matėme, kaip iš nuostabos ir džiaugsmo žibėjo vaikų akutės, tryško gera nuotaika. Tikimės, kad šis gimtadienis jų širdutėse išliks ilgam.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.