Pučiamųjų orkestrų kalve vadinamose Grigiškėse – Lietuvos ir užsienio lektorių desantas

Tomas Juknevičius

Pučiamaisiais instrumentais grojančių muzikantų kalve vadinamos Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių meno mokyklos pedagogai stengiasi ne tik skleisti sukauptą pedagoginę patirtį, bet ir patys ieško inovatyvių ugdymo idėjų.

Gruodžio 2 d. šioje meno mokykloje jau antrus metus iš eilės buvo surengta tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija, kurioje dalyvavę lektoriai muzikos pedagogus supažindino su šiuolaikine metodika mokant groti pučiamaisiais instrumentais.

 

Į konferenciją „Mokymo(si) iššūkiai grojant fleita ir klarnetu: naujos metodinės tendencijos ir repertuaras“ buvo pakviesti lektoriai ne tik iš Lietuvos: Lietuvos nacionalinių orkestrų koncertmeisteriai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) dėstytojai, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų gimnazijos mokytojai, bet ir pasaulio lietuvių muzikai iš Norvegijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų.

Kvietimą dalyvauti Grigiškių meno mokykloje rengiamoje konferencijoje priėmęs Jameso Madisono universiteto (JAV) dėstytojas dr. Šarūnas Jankauskas joje dalyvavo virtualiai – žinias ir patirtį konferencijos dalyviams perteikė per tiesioginę transliaciją.

Norvegijos Trondheimo, Hemneso, Indre Foseno meno mokyklų fleitos mokytoja, vaikų ir suaugusiųjų orkestrų dirigentė Jelena Kruvelis atvyko į Grigiškes ir su konferencijos dalyviais bendravo tiesiogiai.

 

„Tokių konferencijų nauda yra labai didelė. Siekiame, kad mūsų meno mokykloje dirbtų kuo profesionalesni mokytojai. O tokia metodinė veikla pedagogams ne tik leidžia neatsilikti nuo pažangiausių mokymo tendencijų, bet ir skatina profesinį tobulėjimą, suteikia galimybę susipažinti su šioje srityje dirbančių kolegų iš Lietuvos ir užsienio pasiekimais. Kartu tai – ir puiki galimybė užmegzti naujus kontaktus bei skleisti žinią apie mūsų mokyklą“, – sakė Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė.

Ne vieną talentingą muzikantą išugdžiusioje Grigiškių meno mokykloje dirba trisdešimt pedagogų, kurie muzikos meno moko per 400 mokinių. Ši mokykla turi ir savo pučiamųjų orkestrą.

 

Nors Grigiškių meno mokykloje vykusioje konferencijoje daugiausia dėmesio buvo skirta tobulėti siekiantiems pedagogams, šios konferencijos naudą pajuto ir mokiniai. Kartu su lektoriais muzikos pedagogai aptarė mokinių vertinimo kriterijus, jų koncertinę veiklą, o po teorinių kursų lektoriai su gabesniais mokiniais dirbo individualiai.

„Galiu tik pasidžiaugti mūsų meno mokykloje dirbančių pedagogų žinių troškimu ir siekiu tobulėti. Būtent pedagogų, o ne mano iniciatyva pernai mūsų įstaigoje buvo surengtas varinių pučiamųjų instrumentų seminaras, kuris ne tik suteikė naujų žinių pedagogams, bet ir paskatino juos surengti antrąją konferenciją. Per šiemetę konferenciją buvo nuspręsta dėmesį skirti pirmapradžiams instrumentams – juk būtent iš medinių instrumentų evoliucionavo kiti pučiamieji instrumentai.

Neabejoju ir šios konferencijos nauda mūsų meno mokyklos bendruomenei, o tobulėti siekiantys pedagogai jau svarsto apie galimybę konferenciją surengti ir kitąmet“, – pasidžiaugė K. Ulevičiūtė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.