Protų mūšis „Laisvės kelyje“ – dovana Lietuvai ir Jonavai

Inga Sadzevičienė
,
Jonavos „Neries“ pagr. m-klos lietuvių kalbos mokytoja

Šie metai lietuviams ir jonaviečiams ypatingi – jau 30 metų žengiame Laisvės keliu, artėja 270 metų Jonavos jubiliejus. Todėl Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, siekdama paminėti šias svarbias sukaktis, Kovo 11-osios išvakarėse susirinko į protų mūšį „Laisvės kelyje“.

 

Renginio iniciatorės – mokytojos Vilma Vyčienė, Irma Karnusevičienė ir Vilija Rimkevičienė. Jos pakvietė į komandas mokinius nugalėtojus, dalyvavusius 5–8 klasių protmūšiuose, kurie vyko mokykloje įgyvendinant ilgalaikį projektą „Jonavai 270“. Projekto tikslas – skatinti domėtis miesto istorija, ugdyti patriotizmo dvasią, prasmingai paminėti valstybines ir miesto šventes.

 

Mokiniai į savo komandas pasikvietė tėvelius ar senelius. Svečių teisėmis dalyvavo ir mokytojų komanda, priėmusi į savo būrį Jonavos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją Vytautą Žebrauską, kuris padėkojo už suteiktą galimybę pabendrauti, pasidžiaugti jaunąja karta – tikrais patriotais.

 

Protų mūšyje dalyvavo 6 komandos: „Lietuvos rugiai“, „Auksinis protas“, „Smegenuočiai“, „Neries vingis“, „(Ne) genijai“, „Draugeliai“. Komandų šūkiai, plakatai, tautinė atributika sužavėjo komisijos narius. Komisijai vadovavo Mokyklos tarybos narė Ala Malanova, jai talkininkavo istorijos mokytojai Genadijus Kurganovas, Giedrė Bazilevičienė ir gimnazistės, buvusios „Neries“ pagrindinės mokyklos mokinės. Renginio metu ne kartą buvo pasidžiaugta draugiškais santykiais su Senamiesčio gimnazijos bendruomene – protmūšį vedė aktyvios, pilietiškos jos narės, gimnazistės Liepa Mockutė ir Gabija Paškevičiūtė.

 

Šventė prasidėjo iškilmingai atliekant Lietuvos Respublikos himną. Tai visus suvienijo ir įkvėpė varžytis trijuose turuose. Komandų laukė istoriniai, kultūriniai klausimai apie Lietuvą ir Jonavą. Originalias trečiojo turo užduotis parengė gimnazistai. Visos komandos nekantravo ekrane išvysti teisingus atsakymus, kuriuos palydėdavo nuoširdžiais aplodismentais. 30 klausimų – nukeliautų Laisvės metų simbolis. Jų įveikimas – puiki dovana Lietuvai.

 

Komisijos pirmininkė, skelbdama rezultatus, pasidžiaugė, kad mokykloje vyksta ne tik tradicinės pamokos, bet ir organizuojami visą bendruomenę suvienijantys renginiai, keliantys daug emocijų. Visos komandos buvo apdovanotos, ypatingo dėmesio sulaukė patys gudriausi – septintokai, pasivadinę „Draugeliais“.

 

Renginio metu šventinę nuotaiką kūrė mokyklos šokėjai, o finalinį žodį tarė mokyklos direktorė Virginija Guščiuvienė, pasidžiaugdama, jog jautėsi lyg garsiojoje televizijos laidoje „Auksinis protas“. Ji pasveikino su Lietuvos gimtadieniu ir paragino visus švęsti. Renginio organizatoriai dėkoja visiems svečiams, pagalbininkams, dalyviams už žinias ir bendrystę, už meilę Lietuvai ir Jonavai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.