Projekto „Širdimi į širdį“ savaitės veikla „AČIŪ“

Ilona Stuknienė
,
Šiaulių l.-d. „Gluosnis“ socialinė pedagogė
Dalia Zemlerienė
,
auklėtoja

Sausio 11 d. švenčiama Tarptautinė žodžio „Ačiū“ diena. Ji pasaulyje pradėta minėti Jungtinių Tautų organizacijos ir UNESCO iniciatyva. Šią dieną draugams ir artimiesiems siunčiami atvirukai su nuoširdžiausiais padėkos žodžiais.

 

Sausio 6–14 d. kvietėme prisijungti prie „AČIŪ“ akcijos įstaigos bendruomenę bei socialinius partnerius – Šiaulių Vinco Kudirkos progimnaziją – ir taip paminėti Tarptautinę žodžio „Ačiū“ dieną. Akcija siekiame atkreipti bendruomenės narių dėmesį į tai, kokią magišką galią turi padėkos žodžiai.

Ugdymo įstaigoje buvo sukurtas „AČIŪ stendas“. Kiekvienas pasakė, kam nori padėkoti ir už ką. Vaikai dėkojo mamai, tėčiui, broliui, sesei, draugams, auklėtojai, seneliui, močiutei ir net šuniukui. Šypsenomis ir žodeliu AČIŪ tėveliai, pedagogai, darbuotojai išreiškė dėkingumą vieni kitiems negailėdami AČIŪ… už pagalbą, gerumą, nuoširdumą, geranoriškumą, skanų maistą, įdomius renginius…

 

„Nykštukų“ grupės vaikai, lydimi auklėtojos ir socialinės pedagogės, vyko į Šiaulių Vinco Kudirkos progimnaziją. Pakeliui dėkojo praeiviams, vairuotojams. Vaikai su priešmokyklinės grupės ir 2b klasės mokiniais smagiai žaidė, šoko, skyrė muzikinius sveikinimus, pasikeitė „padėkos delniukais“, atvirutėmis, vaišinosi arbata ir vaikų keptais sausainiais. Antrokai mažiesiems draugams parodė savo klasę, supažindino su veikla, pamokomis, kurių mokomasi mokykloje. „Tai – nuostabus bendradarbiavimas tarp ugdymo įstaigų, kurios mato bendrą tikslą – skatinti kiekvieną vaiką domėtis aplinkiniu pasauliu, matyti svarbiausius dalykus pasaulyje, tokius kaip mandagumas, empatija. Ši projektinė veikla mokiniams leidžia geriau pažinti, pasirūpinti mažesniais už save, rodyti jiems tinkamą pavyzdį. Mano klasės mokiniai susipažino su mažaisiais draugais iš darželio, sužinojo jų vardus, pomėgius, noriai su jais bendravo ir žaidė. Tikiu, kad antrokai suprato, jog kiekvienas iš apsilankiusių darželio vaikų gali ateityje tapti tikru jų draugu“, – kalbėjo antros klasės mokytojas Regimantas Kaikaris.

 

Nuoširdus AČIŪ socialiniams partneriams – Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijai už smagiai praleistą laiką, draugystę ir džiugias emocijas.

Stebuklingas žodis AČIŪ paliečia ne tik mažųjų širdeles, bet ir suaugusių žmonių širdis bei skatina nusišypsoti. Gyvenkime nepamiršdami padėkoti vieni kitiems… AČIŪ, kad esate kartu su mumis!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.