Projekto dalyviai Ispanijoje tobulino STEAM krypties kompetencijas

Reda Šteimantienė
,
projekto koordinatorė, Lieporių g-jos ugdymo skyriaus vedėja

Prieš gražiausias metų šventes, gruodžio 14–19 dienomis, tarptautinio „Erasmus+“ projekto „STEAMulation for students“ dalyviai iš Šiaulių Lieporių gimnazijos lankėsi Ispanijoje, Vilenoje, ir tobulino STEAM krypties kompetencijas. Projekto partneriai iš Rumunijos, Turkijos, Portugalijos ir Lietuvos šio susitikimo metu plačiau gilinosi ir tyrinėjo gyvų būtybių – kerpių bei grybų – pasaulį. Atlikdami bandymus, praktines ir kūrybines užduotis mokiniai turėjo galimybę pažinti ir nagrinėti bei savo rankomis liesti Viduržemio jūros dugno gyvūnijos pasaulį, pažinti Ispanijos subtropikų augaliją. Robotikos užsiėmimuose mokiniai gilino IT kompetencijas, kritinį mąstymą, kūrybinėse dirbtuvėse meniškai atkartojo kerpių ir grybų pasaulį.

 

Skirtumų ir panašumų ieškojimas platesniame kultūriniame kontekste leidžia mokiniams patirti emocinį pakylėjimą, o integruojant pažinimo procesą – pajusti sėkmę. Aplankytos regiono istorinės vietos, pažinti kultūros lobiai ne tik praplėtė akiratį, bet ir suteikė daug teigiamų emocijų, kurias projekto dalyviai parsivežė namo. Žinoma, susirasta nauja draugų, be to, dalyvavimas projekte – neįkainojama galimybė praktiškai patobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžius.

 

Partneriai dalinosi patirtimi, idėjomis bei naujomis užduočių atlikimo technikomis. Vertinga tarptautinė patirtis dalyvaujant projekto veiklose leidžia ugdymo procesą kaskart daryti patrauklesnį, įdomesnį, be to, padeda skatinti motyvaciją.

 

Įkvėpti naujų žinių, potyrių ir emocijų, praplėtę kultūrinį akiratį ir tolerancijos ribas, sėkmingai grįžę į Lieporių gimnaziją gerąja patirtimi „užkrėtėme“ bendraklasius ir kolegas. Įkvėpimas padės realizuoti ir atlikti naudingas STEAM užduotis toliau tęsiant projekto „Steamulation for students“ integraciją ir įgyvendinimą ugdymo procese.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.