Projekto dalyvių susitikimas

Sostinės vaikų gydymo įstaigose ugdymą organizuojantis Vilniaus Jono Laužiko konsultacinis-mokymo centras dalyvauja ilgalaikiame tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „Second Chance Employment European Re-Training Adult Modules“ (kodas: 2018-1-TR1-KA204-058630). Šiame projekte dalyvauja partneriai iš šešių šalių: Ispanijos, Italijos, Lietuvos, Rumunijos, Turkijos ir Vokietijos. Juo siekiama darbo neturintiems žmonėms padėti įgyti kvalifikaciją, ieškotis ir susirasti darbą. Visų šalių dalyviai atlieka tyrimus, prisideda prie mokymų organizavimo, teikia reikšmingą informaciją darbo neturintiems žmonėms, juos konsultuoja, gilinasi į jų poreikius. Projekto dalyviai pagalbą teikia moterims ir imigrantams. Buvo numatyti šeši partnerių susitikimai, kuriuose dalijamasi sukaupta patirtimi, pristatomi darbo rezultatai. Planuota kiekvieną susitikimą rengti vis kitoje šalyje. Šių metų rugpjūčio 27–29 d. Lietuvoje įvyko penktasis projekto dalyvių susitikimas. Vilniaus Jono Laužiko konsultacinio-mokymo centro bendruomenei teko nelengva užduotis priimti svečius šiuo visiems nelengvu laiku. Deja, dėl karantino apribojimų į mūsų šalį atvykti galėjo svečiai tik iš dviejų valstybių – Turkijos ir Vokietijos. Kitų šalių atstovai susitikime dalyvavo nuotoliniu būdu.

 

Iš pradžių svečiai aplankė Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų mokyklą, kur juos maloniai pasitiko direktorė Jolanta Čeponaitė ir keletas šios mokymo įstaigos pedagogų. Projekto dalyviams buvo pristatyta mokyklos struktūra, papasakota, kaip organizuojamas mokymas. Direktorė svečiams aprodė įvairių mokomųjų dalykų klases, biblioteką, raštinę, mokyklos kiemą, kuriame rengtos pamokos karantino metu, nuvedė į mokyklos muziejų, kuriame supažindino su jos istorija. Vilniaus Jono Laužiko konsultacinio-mokymo centro mokytoja Irma Vitukynaitė „Varpo“ mokyklos direktorei padėkojo už šiltą svečių sutikimą.

 

Paskui projekto dalyviai pradėjo darbinę sesiją, šalių atstovai dalijosi patirtimi, pristatė savo darbus, kuriuos nuveikė nuo ankstesnio susitikimo.

 

Plačiau apie savo veiklą kalbėjo Turkijos ir Vokietijos atstovai. Projekto koordinatorius iš Turkijos Emin Öztürk pristatė YouTube kanalą, kuriame pateikiama reprezentacinė vaizdo medžiaga, parodė reportažų, kaip Turkijoje vykdomas profesinis rengimas.

 

Vokietijos atstovai Roland Nies ir Tekin Dagdelen pasakojo, kaip Dorstene esančiose metalo dirbtuvėse organizuojami darbininkų rengimo kursai, kaip rengiami aplinkos priežiūros specialistai. Svečiai iš Vokietijos pasakojo, kokią įtaką šiai veiklai padarė karantino metu buvę apribojimai. Roland Nies pabrėžė, kad moteris rengti profesijai yra sudėtingiau nei vyrus.

 

Savo veiklą pristatė Lietuvos atstovė – Vilniaus Jono Laužiko konsultacinio-mokymo centro mokytoja Irma Vitukynaitė. Ji pasakojo, kaip vaikų ligoninėje (daugiausia – Onkohematologijos skyriuje) teikiama pagalba čia gydomų vaikų motinoms, kurios dažnai guli su savo vaikais ir juos slaugo. Šios aplinkybės joms dažnai kelia sunkumų dėl darbo. Lietuvos atstovė pasakojo apie šioms moterims kylančias problemas, jų poreikius, pristatė virtualią jų ir vaikų buvimo ligoninėje metu sukurtų rankdarbių parodą. Šie rankdarbiai vėliau parduodami. Irma Vitukynaitė taip pat paminėjo, kaip šią veiklą apribojo karantino suvaržymai.

 

Nuotoliniu būdu susisiekę Ispanijos atstovai Alberto Martines Uribe daugiau dėmesio skyrė projekto veiklos atgarsiams žiniasklaidoje aptarti, pristatė jų kuriamą svetainę.

 

Projekto dalyvės iš Italijos Lucia Nieddu pabrėžė, kad dėl Covid-19 viruso padarinių Sardinijoje jiems vykdyti užsibrėžtus tikslus buvo labai sunku – dėl šios ligos Italijoje labai daug žmonių gydomi ligoninėse. Italijos atstovai savo veiklą daugiausia organizavo klasėse – dirbo su emigrantais iš Afrikos. Jie ypač gilinosi į šių žmonių poreikius, bendradarbiavo su įvairiomis asociacijomis.

 

Lietuvoje lankęsi svečiai iš Turkijos ir Vokietijos dirbo ne tik Vilniuje. Jie aplankė Rumšiškes, kur susipažino su Lietuvos etnine kultūra, dalyvavo įvairių amatų mokymuose. Taip pat nuvyko ir į Trakus, kur susipažino su karaimų ir kitų tautinių mažumų integracija į Lietuvos kultūrą.

 

Nepaisant visų karantino metu kylančių sunkumų, pavyko įgyvendinti visus užsibrėžtus susitikimo tikslus. Svečiai liko patenkinti šiltu susitikimu. Šiuo metu projekto dalyviai jau ruošiasi paskutiniam susitikimui, kuris turėtų įvykti lapkričio mėnesį Rumunijoje.

 

Vilniaus Jono Laužiko konsultacinio-mokymo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.