Projektinė savaitė „Kaziuko mugė – amatų dienos“

Jurgita Motiejaitienė, Irena Kringelienė, Roma Urmonienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ kovo 1–5 d. vyko projektinė savaitė „Kaziuko mugė – amatų dienos“. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Irena Kringelienė, Roma Urmonienė, Jurgita Motiejaitienė organizuodamos projektinę savaitę siekė, kad per amatų dienas grupėse ugdytiniai nusiteiktų maloniems užsiėmimams, siūlytų idėjas, sudomintų jomis kitus ir drauge jas realizuotų, žaistų, tyrinėtų, eksperimentuotų, patirtų teigiamų emocijų.

 

Senovės amatų pažinimas ir išbandymas vyko pasitelkiant STEAM ir mąstymo mokyklos elementus. Loterijos būdu, išsitraukę amatų rūšį, grupių ugdytiniai iš trijų pasirinktų antrinės žaliavos medžiagų turėjo sukurti gaminį, išsikeliant STEAM iššūkį. Grupėse buvo suorganizuotos liaudies menininkų darbų parodėlės (molio dirbiniai, medžio drožiniai, pinti, pasiūti ir išausti gaminiai). Vaikai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti, paliesti, pasidžiaugti, bet ir išsiaiškinti, iš ko ir kaip pagaminti tautodailės gaminiai. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos supažindino su įvairiais amatais, ugdytiniai kūrė mąstymo žemėlapius apie amatus, savaitės pabaigoje juos papildė naujomis žiniomis, patirtimi. Naudodamiesi įvairiomis žodinėmis, vaizdinėmis priemonėmis, ugdytinai aiškinosi, iš kur kilo Kaziuko mugės šventė ir kas yra tas Šv. Kazimieras. Ugdytiniai mokėsi patarlių, priežodžių apie darbą, aiškinosi jų prasmę, mėgdžiojo liaudiškus pašmaikštavimus, įvairiu tempu mokėsi sakyti greitakalbes, žaisti lietuvių liaudies ratelius – žaidimus.

 

Kūrybinis darbas tęsėsi visą savaitę. Ugdytiniai tarėsi, kokį gaminį gamins, rinkosi antrines medžiagas, kurios labiau tiks realizuojant sumanymą, pynė, audė, siuvo. Vaikai buvo aktyvūs, kūrybingi ir darbštūs.

 

Priešmokyklinėje ugdymo grupėje „Bitutės“ vyko triukšminga Kaziuko mugė. Jau nuo ankstyvo penktadienio ryto skambėjo liaudiška muzika, prekystaliai pilnėjo iš namų atsineštomis gėrybėmis. Stalus nuguldė makaroniniai karoliai, įspūdingi pakabukai, atvirukai ir žaislai. Ugdytiniai mokėsi mainyti, pirkti, parduoti prekes kaip tikroje mugėje.

 

Darbo vaisiais ugdytiniai pasidžiaugė savo grupėse. Darbai buvo perkelti į salę, kur kiekviena grupė atskirai apžiūrėjo Kaziuko mugės darbų parodą. Prie išradingų darbelių prisidėjo ir ugdytinių tėveliai, kurie parūpino tautodailės gaminių, medžiagų darbų išpildymui, dalijosi patirtimi, įspūdžiais iš ankstesnių švenčių. Leiskime vaikams pasidžiaugti mažais darbeliais, kurie ilgam išlieka prisiminimuose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.