Projektas „Velykų medis“

Kovo 21–balandžio 26 d. Kauno raj. Ilgakiemio mokykloje-darželyje organizuotas projektas „Velykų medis“. Projekto idėja gimė iš senų ir gilių tradicijų, kai Velykų medis anksčiau buvo vadintas Velykų eglute. Ji buvo puošiama eglės šakelėmis, į suformuotus lizdelius įstatomi kiaušiniai. Ją žmonės pasigamindavo patys: prie tiesios šakos pririšdavo eglės šakeles, padarydavo eglutės formos medelį, jį papuošdavo pavasarį išsprogusiais žilvičio kačiukais, forminiais sausainukais, popieriniais paukščiukais, gėlytėmis, medelyje padarydavo lizdelius.

 

Projektas buvo įgyvendintas pasitelkiant Ilgakiemio mokyklos-darželio pedagogus, ugdytinius ir jų tėvelius, kurie gausiai ir aktyviai įsitraukė į projekto eigą. Projektas prasidėjo nuo edukacijos „Velykų zuikis“. Edukacija mažiesiems smalsuoliams, kūrėjams ir tyrinėtojams, atkeliavo pas mus nuotoliniu būdu, Zoom platformoje. Jos metu vaikai gamino savo Velykų zuikį, o veiklos metu ugdė STEAM (mokslo, technologijų, inžinerijos, meno, matematikos), 5 pojūčių ir kūrybines sritis.

 

Ugdymo įstaiga apdovanota nuostabia gamta, kurioje gausu įvairių augalų, medžių, edukacinių erdvių ir turinti sodo teritorijoje mažąją sceną, kurioje vyko pagrindinė šventės dalis, atidarant šventinį laikotarpį mažu koncertuku.

 

Nors karantinas daugelį privertė sustoti ir daugiau laiko praleisti namuose su pačiais artimiausiais žmonėmis, tačiau be galo pasiilgome gyvo, tikro santykio, bendrų švenčių ugdymo įstaigoje kartu su bendruomene. Tai buvo puiki proga prisiminti ir atkurti senas ugdymo įstaigos tradicijas minint „Mažąsias Velykaites“. Kvietimas papuošti Velykų medį ir pasiklausyti vaikų atliekamų velykinių muzikinių kūrinių, ugdymo įstaigos bendruomenei buvo dar nepatirtas, tačiau palikęs neišdildomą įspūdį ugdytinių tėveliams, kurie gausiai susirinko balandžio 14 d. popietę. Ugdytinių tėveliai nešini savo ir vaikų pagamintais margučiais iš įvairios gamtinės medžiagos papuošė darželio aplinkos medžius.

 

Šventę vainikavo puiki nuotaika, gausiai susirinkusių tėvelių, ugdytinių šurmulys, nuostabi saulėta, šilta diena, pozityvios emocijos, tarpusavio bendravimas ir bendradarbiavimas, atgaivinimas senų tradicijų įtraukiant naujas tradicijas ir papročius.

 

 

Ilgakiemio mokyklos-darželio ugdytinius viso projekto metu džiugino dietistės Vilmos Vaičiukynienės stalų serviravimas ir estetinis bei emocinis stalų papuošimas valgykloje, kuris ir iki šiol teikia iškilmingumo ir išskirtinumo pojūčius bei skatina vaikų estetinio suvokimo ugdymą.

 

Projektą organizavo:

IU mokytoja Dovilė Kubiliūtė

IU Vyr. mokytoja Jolanta Linartaitė

Meno mokytoja Jūratė Balsienė

Dietistė Vilma Vaičiukynienė

 

Dovilė Kubiliūtė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.