Projektas „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“ įgauna pagreitį!

Džeralda Kuzavinienė

Lapkričio 12 d. surengtas virtualus edukacinis užsiėmimas su edukacinių renginių ir projektų vadovu Sauliumi Valužiu. Susitikime dalyvavo Šiaulių Dainų progimnazijos 3d klasės (mokytoja J. Ivaškienė) ir 4a klasės (mokytoja D. Stonė), Šiaulių Gegužių progimnazijos 1b klasės (mokytoja A. Tupikė) ir Šiaulių Gytarių progimnazijos 1a klasės (mokytoja Dž. Kuzavinienė) mokiniai.

 

Kartą S. Valužis yra prasitaręs: „Be knygų tiesiog negaliu… Jeigu galėčiau, visas knygas, kurios paseno ir yra nenaudojamos, paversčiau žydinčiu sodu.“ Sodo knygoms, ar iš knygų, Sauliui sukurti dar nepavyko, tačiau jau kelerius metus jis darbuojasi leidybos namuose „Tikra knyga“.

O kas yra tikra knyga? Kas yra knyga vaikui? Knyga – suaugusiajam? Kas yra knyga? O knygų namai? Į šį klausimą ir pabandyta atsakyti susitikimo metu.

 

Projektų vadovas S. Valužis supažindino vaikus su pačiais įvairiausiais knygų namais – bibliotekomis. Mokiniai matė telefono būdelėse įkurtas nedideles bibliotekėles, autobusiukais vežiojamas, ar ant asiliuko nugaros vaikams skaityti nešamas knygas. Sužinojo, kad kadaise buvo knygų, grandinėmis rakinamų-prirakinamų (kad piktavaliai jų nepačiuptų). Mat tos knygos aukso raidėmis išrašytos, išpuoštos buvo!

 

Pasižvalgius po įvairiausias pasaulio kraštų bibliotekas, projektų vadovas pasiūlė pažiūrėti filmuką apie knygų sielos sergėtojus. Įspūdingas reginys! Žiūrint filmą buvo visko: ir smagių atradimų, ir tylomis nubrauktų ašarų, ir smalsių žvilgsnių, ir pasižadėjimų skaityti…

Po filmo peržiūros mokiniai lankstė lėktuvėlius, jie turi nuskraidinti vaikų svajones, mintis ir įžvalgas knygų sielos sergėtojams. Tegul skrenda vaikų mintys į bibliotekų lentynas!

 

Susitikimas organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.