Projektas „Sporto ir mokslo sintezė“

Jolanta Vengalienė
,
VDU klasikinio ugdymo mokyklos direktorė
Rima Žvirblienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Kauno VDU klasikinio ugdymo mokykla nuo 2019 m. vykdo projektą „Sporto ir mokslo sintezė“. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Fondo lėšomis remiama veiklos sritis – sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas.

 

Paraišką projektui teikėme, nes viena iš mokyklos prioritetinių veiklos krypčių – aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas ir tarpdalykinė integracija. Mąstymo gebėjimų ugdymas ir fizinis aktyvumas – sėkminga investicija į sveikos ir harmoningos asmenybės vystymąsi.

 

Įsigiję naujų priemonių ir įrangos, galime kokybiškiau ir patraukliau vykdyti įvairius užsiėmimus: tarpklasines ir tarpmokyklines varžybas, šeimų sporto šventes, sporto šventes su darželiais, aktyviąsias pertraukas, veiklą po pamokų ir kt. Taip kuriamas sveikatos, kaip visapusės fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės, suvokimas. Mokyklos ryšiai, bendra veikla su partneriais leidžia jos bendruomenės nariams savo veikla integruotis į mikrorajono, miesto, šalies gyvenimą, reprezentuoti įstaigą, kurti jos įvaizdį, informuoti apie joje teikiamas paslaugas ir jų kokybę.

 

Už projekto lėšas įsigijome beisbolo įrangą. Beisbolas 5, siekiant labiau populiarinti šį žaidimą, sugalvotas vos prieš keletą metų. Mes esame vieni iš pirmųjų, pradėję žaisti beisbolą tiek lauke, tiek sporto salėje. Tai – labai paprastas žaidimas. Žaidžiant jį nereikia beisbolo lazdų, apsaugų. Yra tik kamuoliukas ir bazės. Vilniuje vyko Lietuvos beisbolo asociacijos 2021–2022 m. U10 žiemos čempionato finalinis turas, kuriame dalyvavo trijų sporto mokyklų ir mūsų mokyklos komanda. Mūsiškiai užėmė III vietą. Prieš tai treti buvome I ture Jonavoje ir II ture Panevėžyje.

 

Birželio mėnesį vyko visų laukta sporto šventė „Sportuoja visa šeima“. Šventę pradėjome šiaurietiško ėjimo su lazdomis, kurias taip pat įsigijome už projekto lėšas, pamokėle tėveliams. Po to visos komandos atliko orientavimosi užduotį – mokyklos prieigose ir Dainavos parke ieškojo paslėptų dešimties punktų su įvairiomis užduotimis. Anksčiausiai atlikusios užduotį komandos išbandė įvairias estafetes ir žaidimus. Sportinės užduotys baigėsi virvės traukimu.

 

Mokiniai labai laukia judriųjų pertraukų, kurių metu vyksta įvairios vikrumo estafetės, stalo teniso varžybos ir kitokios užduotys.

 

Mes aktyviai dalyvaujame miesto varžybose: krepšinio, merginų ir vaikinų futbolo, kvadrato, „Stiprūs, drąsūs, vikrūs“. Ne kartą esame tapę šių varžybų prizininkais.

 

Projekto metu įgyvendinamos veiklos ženkliai pagerino įvairių renginių kokybę mokyklos teritorijoje, sprendžiant mokyklos ir mikrorajono vaikų užimtumo, bendruomeniškumo stiprinimo, socialinės integracijos problemas, užkertant kelią žalingų įpročių atsiradimui, gerinant mokinių šeimų narių fizinę sveikatą. Veiklos, skatinančios sportuojant mąstyti ir spręsti problemas, aktyvina ir tuos, kurie pasyvūs aktyvaus sporto ir veiklų lauke atžvilgiu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.