Projektas „Ne tik žaidžiu, bet ir mokausi su bitutėmis „Bee – Bots““

Sandra Petrauskienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Vida Degulienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja-metodininkė

Socializacija yra procesas, kuris vyksta visą gyvenimą, o pati aktyviausia ji yra vaikystėje. Būtent šiuo laikotarpiu vaikas perima pagrindinius socialinius įgūdžius. O suaugusiems yra patikėtas sudėtingas socialinis uždavinys – padėti vaikams tapti tinkamais visuomenės nariais.

 

Šiuolaikinė jaunoji karta kitokia, jie – aktyvūs, linkę į individualumą, turi polinkį gilintis ne tik į save, bet ir į juos supantį pasaulį, puikiai geba naudotis išmaniosiomis technologijomis. Jie nori greito rezultato, naujų potyrių, emocijų, ir vien tik piešti ar žaisti jiems jau neužtenka.

 

Atsižvelgiant į vaikų ugdymosi procesą, jų tarpusavio santykių palaikymą ir aktyvų domėjimąsi technologijomis, parašytas socializacijos projektas, kuris finansuojamas Elektrėnų savivaldybės. Šio projekto dėka, Vievio darželio-lopšelio „Eglutė“ „Boružėlių“ grupė įsigijo edukacines bitutes „Bee-Bots“. Tai – spalvingi, lengvai valdomi ir draugiški mažieji robotukai, kurių žingsnelius vaikai užprogramuoja paspausdami atitinkamus mygtukus ir taip jie keliauja numatyto tikslo link. Šių robotų padedami vaikai tobulina bendravimo ir bendradarbiavimo santykius, mokosi veikti individualiai ir komandoje, įgyja žinių apie programavimą. Darbas ir žaidimas su bitutėmis „Bee-Bots“ skatina iniciatyvumą ir atkaklumą, lavina nuoseklumą, orientaciją, gilina žinias apie spalvas, geometrines formas, raides, skaičius, aplinką, pasakų herojus ir kt. Robotai bitutės ypač patinka vaikams, turintiems specialiųjų ugdymo(si) poreikių. Jų padedami vaikai ilgiau sukaupia dėmesį, sulaukia savo eilės, mokosi dirbti vieni šalia kitų, džiaugiasi savo darbo rezultatais, gavę roboto signalą, kad užduotis įveikta iki galo.

 

Šias bitutes-robotus puikiai integravome į ugdymo procesą ir žengėme koja kojon su naujovėmis, atliepdami šiuolaikinio vaiko poreikius. Vaikams bitutės-robotai labai patiko, jos suteikė ir iki šiol teikia jiems daug džiaugsmo, teigiamų emocijų ir žinių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.