Projektas „Mums patinka Aleksandro Puškino pasakos“

Ana Veršilo
,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

„Skaitymas yra langas, per kurį vaikai mato ir pažįsta pasaulį bei save.“ Vasilijus Suchomlinskis

 

2019 m. minimos žymaus rusų poeto Aleksandro Puškino 220-osios gimimo metinės. Poetas paliko turtingą literatūrinį palikimą, jis yra tikriausias rusų literatūros lobis. A. Puškino pasakas ir eilėraščius žino net patys mažiausi vaikai, nes jie yra išminties šaltinis. Tad Vilniaus Levo Karsavino mokykla nusprendė patyrinėti šio poeto kūrinius. A. Puškino pasakos yra nepakartojamos, jomis iki šiol domisi tiek suaugusieji, tiek vaikai, kiekvienas pasakose atranda kažką sau. Pradinių klasių mokytojams ši tema pasirodė įdomi ir žavi. Nusprendėme atrasti ką nors naujo iš to, kas mums buvo pažįstama nuo vaikystės. Projektą pavadinome „Mums patinka A. Puškino pasakos“. Projekto tikslas – pristatyti savo tyrimus skirtingomis formomis.

 

Mūsų mokyklos mokiniai skaitė pasakas, vyko į A. Puškino muziejų, dalyvavo mokyklos piešinių ir darbelių konkurse, organizavo darbų parodą, dalyvavo interaktyviose pamokos-viktorinose „Ar žinai A. Puškino pasakas?“, mokyklos raiškiojo skaitymo konkurse.

Projekto pabaigoje mūsų mokykla surengė Vilniaus miesto raiškiojo skaitymo konkursą. Tradicinį skaitovų konkursą galima pavadinti švente. Šis renginys – meilės poetiškam tekstui, keliančiam estetinius jausmus, asociacijas, išraiška. Poezija – nuostabus, laikui nepavaldus dalykas. Tą dieną išgirdome tiek daug įdomių, juokingų ir gana rimtų pasakų ištraukų! Iš vaikų lūpų ištraukos skambėjo įnirtingai, garsiai, lyriškai ir švelniai… Kartu išgyvenome ir iš vanago nagų išgelbėjome caraitę Gulbę, kartu juokėmės iš nerūpestingo Velniūkščio, gėrėjomės nuostabiu Auksiniu gaideliu. Ir vėl išgyvenome A. Puškino žodžių gilumą ir tikslumą, didžiavomės puikiu poetu. Miesto raiškiojo skaitymo konkursas suteikė galimybę pajusti poetiško žodžio grožį ir turtingumą.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.