Projektas „Mano kiemas – pažinimo labirintas“

Lina Davainytė
,
Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ auklėtoja ekspertė

Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė įgyvendino aplinkosaugos projektą, dalinai finansuojamą Panevėžio miesto savivaldybės. Visi dalyvavusieji aktyviai prisidėjo prie edukacinių erdvių kūrimo. Tokiu būdu kieme atsirado naujos tyrinėjimo, pažinimo, stebėjimo, kūrybinės erdvės.

Mažiesiems patiko tyrinėti įvairius dirvožemius, žaisti su vandens įtaisais, bet labiausiai vaikų dėmesį patraukė du keisti nameliai – vabzdžių viešbučiai. Taigi, tyrinėdami pievą, įvairius vabzdžius, apsigyvenusius šiuose jaukiuose namuose, ugdytiniai stebėjo pro padidinamąjį stiklą. Erdvėje, skirtoje kūrybinei veiklai, atsirado stiklo paketų tapyti, piešti įvairiomis kreidelėmis, priemonių kurti šukuosenas iš gamtinės medžiagos. Vaikai mokėsi atrakint ir užrakinti spynas, pinti kasas, išgauti nuostabiausių garsų netradiciniais muzikos instrumentais. Na, o išradingieji tėveliai pagamino saulės laikrodį.

„Zuikio darže“ vaikai prižiūrėjo ir rūpinosi pačių sėtais, sodintais augalais: juos laistė, ravėjo, o rudenį, nuėmę derlių, ragavo. Mamos Jurgitos dėka teritorijoje supiltas žemuogių kalnelis. Ne tik vasarą, bet ir vėlyvą rudenį vaikai skanavo sunokusių uogų.

 

Vykdant šį projektą erdvės pasipildė nauja įranga, todėl įstaiga šiais metai dalyvavo mokyklų edukacinių erdvių konkurse ir tapo nugalėtoja B kategorijoje.

Vienas iš projekto uždavinių – skatinti žmones Žemę tausojantiems pokyčiams bei mėginti keisti aplinką, įpročius, gyventi sveikiau ir saugoti gamtą. Įgyvendinant šį uždavinį, surengtas konkursas „Dėk pirkinį į savo siūtą maišelį“. Konkurse dalyvavo visa darželio bendruomenė: vaikai, tėvai, seneliai, mokytojai. Pakvietėme ir socialinius partnerius. Su malonumu prie projekto veiklų prisidėjo „Šaltinio“ progimnazijos IIIa klasės mokiniai, tėveliai ir mokytoja Snaigė Varanauskienė. Pačių siūtus daugkartinio naudojimo maišelius, mokiniai padovanojo „Smalsučių“ grupės vaikams. Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena. Todėl maišeliuose paslėpta staigmena – muilas ir rankų plovimo dienoraštis. Tai labai svarbi priemonė šiuo laikotarpiu.

Džiaugiamės aktyviais bendradarbiavimo partneriais.

 

Idėjų turime labai daug. Todėl kitais metais tęsime projekto įgyvendinimą, kursime naujas edukacines erdves, kad vaikai galėtų aktyviai veikti: stebėti, tyrinėti, atrasti, mąstyti, atsipalaiduoti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.