Projektas „Kompiuteris ir sveikata. Kaip mes mokomės namie?“ Pandėlio gimnazijoje

Larisa Tichonova
,
Pandėlio g-jos mokytoja 

Pandėlio gimnazija aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, nemažą jų dalį sudaro „eTwinning“ projektai. Vasario ir kovo mėnesiais Pandėlio gimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Computer and health. How did I study at home?“ Ši tema labai aktuali mūsų  šiuolaikiniame gyvenime. Projekto tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

 

Šiandien kompiuteris tapo ne tik suaugusių, bet ir vaikų darbo dalimi. Tad mokiniai sukūrė apklausą, į kurią atsakė daugiau nei 380 projekto dalyvių iš įvairių Europos šalių. Paaiškėjo, kad po pamokų, kurios vyksta internetu, 90 proc. mokinių leidžia laisvalaikį žaisdami ar dirbdami su įvairiomis kompiuterinėmis programomis. Į klausimą „Ar jaučiate neigiamą kompiuterio poveikį?“ 35 proc. atsakė teigiamai, 30 proc. patvirtino, kad poveikį jaučia iš dalies. Į klausimą „Ar darote aktyvias pertraukėles prie kompiuterio?“ paaiškėjo, kad 30 proc. tai daro dažnai, o 50 proc. tik kartais. Tokie rezultatai paskatino imtis įvairių veiklų.

Projekto veiklų įvairovė

 

Taigi užvirė darbas: braižėme minčių žemėlapius, aptarėme darbo kompiuteriu privalumus ir problemas, diskutavome, kokius pratimus galima atlikti per pamoką, kaip juos atlikti, kad jie ne tik ilgai neužtruktų, bet ir sujudintų kraujotaką. Taip pat svarstėme, kaip turėtų atrodyti mokymosi vieta, ar reikia laikytis dienos režimo, jei visą dieną būni namie. Šiuos klausimus ne tik gvildenome diskutuodami, bet ir ieškojome atsakymų internete.

 

Patys aktyviausi projekto dalyviai – 6 ir 8 klasių mokiniai. Jie kūrė projekto logotipus, plakatus, saugaus elgesio taisykles, dalyvavo nuotolinėse edukacinėse saugaus interneto pamokėlėse, Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje.

Minėdami Saugesnio interneto dieną susijungėme į bendrą „Kahoot“ viktoriną su Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokiniais. Dalyvaudami viktorinoje, visi pasikartojome, kaip elgtis su nepageidaujamais laiškais, su asmeniniais duomenimis ir kitais svarbiais dalykais. Saugesnio interneto savaitės metu mokiniai buvo įtraukti į įvairias veiklas ir edukacinius užsiėmimus, taip pat vyko susitikimas ir su policijos atstovais. Virtualiame susitikime pareigūnė Jolita Baltrūnienė  mokiniams pristatė ir kartu su mokiniais aptarė grėsmes internetinėje erdvėje, patyčias, bendravimo ypatumus.

Kokybės ženklelis už „eTwinning“ projektą

 

„Sveikiname! Jums ką tik buvo suteiktas kokybės ženklelis už projektą „Computer and health“ How did I study at home?“ – tokia žinia mus pasiekė kovo 21 dieną. Šiame projekte dalyvauja mokyklos iš Lietuvos, Armėnijos, Turkijos, Lenkijos, Albanijos, Bulgarijos, Italijos, Rumunijos, Latvijos. Mūsų gimnazijai pirmajai buvo suteiktas kokybiškos veiklos pripažinimas. Labai tuo džiaugiamės ir linkime savo partneriams taip pat sulaukti įvertinimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.