Projektas „Kartu mes esame Europa!“

Jurga Naimavičiūtė-Skuolienė
,
LKNUC anglų k. mokytoja metodininkė
Rasa Rusovičiūtė
,
LKNUC socialinė pedagogė metodininkė

Europos diena yra švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiantis taika ir vienybe Europoje. Šiai progai paminėti Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras (LKNUC) kartu su Portugalijos mokykla Agrupamento de Escolas do Ponfirm, Portalegre, kurioje mokosi vaikai su klausos negalia, sukūrė eTwinning projektą „Kartu mes esame Europa!“. Prie projekto prisijungė Lenkijos bei Turkijos bendrojo lavinimo mokyklos.

 

Rugsėjo mėnesį prasidėjęs projektas sėkmingai tęsė savo veiklą ir Covid-19 pandemijos metu. Mokiniai kūrė projekto logotipą, žaidė „Kahoot“ žaidimą apie Europą, dainavo „Jingle Bells“ anglų, lenkų, turkų, lietuvių gestų bei portugalų gestų kalbomis. Po Naujųjų metų jų laukė dar įdomesnės veiklos: mokiniai gamino ir ragavo projekte dalyvaujančių šalių nacionalinius valgius bei mokėsi sveikinimų, skirtų Europos dienai, partnerių kalbomis.

 

Baigiamasis projekto susitikimas įvyko gegužės 10 d. „Zoom“ platformoje, kur mokiniai pademonstravo savo kalbinius įgūdžius sakydami sveikinimus partnerių kalbomis. Susitikimo metu skambėjo juokas, vyravo puiki nuotaika, pasijutome esantys vieningos Europos piliečiais, o tai ir buvo šio projekto tikslas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.