Projektas „Globokim žiemą paukštelius“

Rokiškio lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vykdomas projektas „Globokim žiemą paukštelius“. Laiškus su paukštelių prašymais gavo visos grupės. Kvietėme į projektą įsitraukti tėvelius, senelius – gaminti lesyklėles, o mamytes, močiutes – megzti, siūti paukštelius. Kas antrą rytą dvi savaites vaikus salėje lankė šmaikštuolė varna Albertina (auklėtoja Genė Medelskienė), miško fotokorespondentė (auklėtoja Inga Kavaliauskaitė) ir meninio ugdymo mokytoja Dalia Kriaučiūnienė. Ugdytiniai išmoko pasisveikinti su varna varniškai.

 

Kiekviena grupė pristatė po du žiemojančius paukščius. „Kiškučių“ grupės vaikai, pristatydami pelėdą, vaidino pasaką „Pelėda, senelis ir padykę pelės“. Šiam spektakliui naudojo teatrines lėles. „Boružėlių“ grupės vaikai pastatė spektakliuką apie „Mergaitę ir paukščiukus“. Tai pamokantis spektaklis, kaip pasikviesti paukštelius į lesyklėlę. Kitos grupės pristatydamos paukštelius deklamavo eilėraščius, minė mįsles, dainavo daineles apie paukštelius, šoko, žaidė žaidimus. Visos grupės išradingai pristatė žiemojančius paukštelius.

 

Rokiškio dvaro tvenkinyje gyvena juodosios gulbės. Kur žiemoja juodosios gulbės Lita ir Latas? Ką jos lesa? Daug klausimų iškilo mūsų vaikučiams. Į visus klausimus atsakė Rokiškio krašto muziejaus Lankytojų aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vedėja Laima Klasinskienė. Vaikai sužinojo, kad juodųjų gulbių tėvynė yra Australija, išgirdo daugybę įdomių dalykų apie šiuos karališkus paukščius. Viešnia pasiūlė drauge padainuoti dainą apie „Gulbelę“. Buvo paskelbta akcija „Padovanok maistelio gulbėms“. Mūsų viešnia parvežė juodosioms gulbėms dovanų: morkų, obuolių, baltos duonos.

Viena popietė buvo skirta mankštai – „Mankštinamės su pingvinais“, daugybė nuotaikingų sporto užduočių puikiai visus nuteikė.

 

Per projektą pagamintos šešios lesyklėlės, vienas inkilėlis. Labai smagu, kad į veiklas įsitraukė seneliai, močiutės. Jauniuko senelis papasakojo, kaip pasigaminti lesalo paukšteliams, iš antrinių žaliavų pagamino lesyklėlę, pilną maistelio. Ypač smagu buvo stebėti, kaip mažieji mūsų draugai čiumpa saulėgrąžos sėklytę ir skrenda tolyn… Paukšteliai lankosi visose lesyklėlėse ir taip suteikia vaikams džiaugsmo. Numegzti, pasiūti, pagaminti 43 paukšteliai, kurie „nutūpė“ ant medelio darželio salėje. Paukšteliai gaminti iš įvairių medžiagų: siūlų, plunksnų, spalvoto popieriaus, plastmasinių butelių, medienos. Visiems dalyviams įteiktos padėkos, dovanėlės.

Šio projekto rengėjos – auklėtojos Genė Medelskienė, Inga Kavaliauskaitė ir meninio ugdymo mokytoja Dalia Kriaučiūnienė – džiaugiasi visais, kurie padėjo jį paversti nuostabia švente vaikams.

 

Rokiškio l.-d. „Nykštukas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.