Projektas „Būk drąsus kaip skaitmeninis pasaulis“ tęsiasi!

Mes nepasiduodame! Programos „Erasmus+“ projektas „Būk drąsus kaip skaitmeninis pasaulis“ (angl. „Be Bold as the Digital World“) tęsiasi! Projektą vykdome kartu su mokyklomis partnerėmis iš Lenkijos (Walčas), Rumunijos (Buzeu) ir Turkijos (Stambulas). Birželio 7–9 d. vyko virtualus studentų mobilumas, kurio veiklas organizavome mes – Tauragės Tarailių progimnazijos bendruomenė. Buvo jaudinanti ir motyvuojanti akimirka vėl pamatyti mokinius ir mokytojus bei tęsti bendras veiklas, kurios buvo sustabdytos dėl pandemijos. Visų trijų dienų veikla buvo orientuota į moksleivius. Mobilumo kalba – anglų, nuotolinių susitikimų organizavimui pasirinkta „Zoom“ platforma.
Pirmoji diena prasidėjo nuo atidarymo ceremonijos: „Erasmus“ vėliavos iškėlimo, žemaitiškos dainos, Tauragės Tarailių progimnazijos direktorės ir Tauragės rajono savivaldybės mero sveikinimo kalbų, mobilumo dalyviai stebėjo virtualią ekskursiją po Tauragės krašto muziejų „Santaka“.
Pagrindinė šio mobilumo tema buvo „STEAM namuose“. Mūsų progimnazijos moksleivių komanda kartu su fizikos mokytoja pristatė eksperimentą „Kodėl plaukioja laivai?“. Mokinių komandoms buvo pateikta namų darbų užduotis eksperimentuoti, filmuoti ir įkelti vaizdo įrašus naudojant Flipgrid mobiliąją programėlę, kuri yra puiki nemokama mokinių kūrybinių veiklų priemonė lavinant kalbėjimo įgūdžius.
Antrąją dieną mobilumo dalyviai išklausė mūsų progimnazijos moksleivių paruoštą pristatymą apie Lietuvą bei naudojantis Mentimeter įrankiu buvo pakviesti sudalyvauti viktorinoje „Lietuvos kultūra“. Kadangi visų šalių moksleivių komandoms buvo užduoti namų darbai eksperimentams atlikti, filmuoti ir įkelti naudojant Flipgrid, filmuotų eksperimentų peržiūros ir žodiniai pristatymai tęsė tos dienos veiklas. Tai buvo nuostabi patirtis visiems mokiniams. Smagiausia dienos dalis buvo Arcademics žaidimai. Visi mokiniai turėjo galimybę nuotoliniu būdu varžytis tarpusavyje ir ugdyti kalbinius, matematinius ir geografinius įgūdžius.
Trečios dienos veiklos prasidėjo bendra asmenuke su šalių simbolika. Mokiniai dalyvavo viktorinoje, kurios klausimai buvo užkoduoti QR kodais. Didžiulio mokinių susidomėjimo ir susikaupimo pareikalavo rebuso sprendimas, kuriame buvo paslėptas Leonardo da Vinčio posakis. Tarp mokinių veiklų pasisakė Rumunijos ir Turkijos mokyklų direktoriai, kurie pasveikino mobilumo dalyvius. Po pietų pertraukos mokiniai ir mokytojai dalyvavo virtualioje ekskursijoje po Vilnių, kurią anglų kalba vedė gidė Ieva iš „Gyvos gatvės“. Visų dienų veiklų grįžtamajam ryšiui gauti buvo panaudoti Mentimeter ir Reflectus įrankiai. Mobilumą vainikavo virtualus sertifikatų įteikimas. Visų veiklų metu vyravo džiugi ir darbinga atmosfera.
Projekto metu atlikti eksperimentai
Projekto puslapis socialiniame tinkle „Facebook“
Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.