Projektas „Auginu ir augu pats“

Odeta Kalinauskaitė
,
Akmenės r. Kruopių pagrindinės m-klos Ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Kruopių pagrindinės mokyklos Ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinės grupės ugdytiniai noriai sutiko dalyvauti mano pasiūlytame projekte „Auginu ir augu pats“ ir grupėje įkurti „žaliąją palangę“. Šio projekto tikslas – populiarinti „žaliųjų namų“ idėjas, įtraukiant į praktines veiklas visus bendruomenės narius.

 

Kovą, prasidėjus pavasariui, ant grupės palangės įsikūrė žalieji gyventojai. Kiekvienas vaikas purendamas žemę, berdamas į ją pasirinktų gėlių ar daržovių sėklas, rūpestingai jas prižiūrėdamas savo rankomis kūrė mažą gamtos stebuklą. Sėti salotas, ridikėlius, moliūgus, morkas, gėles, svogūnus yra grupės tradicija. Motinos dienos proga vaikai savo mamytėms įteikė prasmingas dovanas – rūpesčiu ir meile apgaubtas, pačių užaugintas gėles.

Gegužės pabaigoje buvo nuskintas pirmasis daržovių derlius. Vaikai iš jų gamino salotas, skanavo ir diskutavo apie salotų naudą, sveiką gyvenseną, ką reikia daryti, kad būtų sveiki, žvalūs, laimingi, dalijosi mėgstamais sveikuoliškais receptais.

 

Rugsėjį priešmokyklinėje grupėje vaikai pasinėrė į skonių jūrą – iš savo užaugintų vaisių ir daržovių spaudė ir degustavo sultis. Visi ugdytiniai žino: „Sultis geriu – sveikai gyvenu“.

Spalio pabaiga visus darželio bendruomenės narius įsuko į pasiruošimą „Moliūgo gimtadienio“ šventei. Kiemelyje išsirikiavusius oranžinius šventės kaltininkus dainomis, šokiais ir žaidimais linksmino ponas Moliūgas (aš, pedagogė Odeta Kalinauskaitė) ir dėdė Rudenėlis (muzikos pedagogė Liuda Povilaitytė) su vaikais, pasipuošusiais daržovių karūnėlėmis. Vaikai, tėveliai ir pedagogai vaišinosi mamų iškeptais moliūgų kepiniais ir jaukiai šnekučiavosi prie arbatos puodelio.

 

Veiklos, grįstos patyriminiu ugdymu, rado atgarsį tiek vaikų, tiek kitų bendruomenės narių širdyse. Juk teigiamos patirtys ir emocijos be galo svarbios ugdant besiskleidžiančią asmenybę.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.