Projektai įkvepia ir ugdo

Jūratė Tatolytė
,
Kauno Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Turbūt jau niekas neabejoja, kad bendradarbiavimas tarp švietimo įstaigų turi reikšmingą teigiamą poveikį ugdymo kokybei. Juk taip plėtojama socialinė partnerystė visose veiklos srityse – ugdymo, informavimo, kvalifikacijos kėlimo, vadybos, vadovų ir pedagogų darbo patirties sklaida, dalyvaujama bendruose projektuose, renginiuose ir pan. Ir tikrai nebūtina bendradarbiavimo partnerių ieškoti už devynių jūrų marių. Gyvas, veiksmingas  ir efektyvus bendradarbiavimas gali vykti čia ir dabar, apjungti kelias Lietuvos švietimo bendruomenes ir įkvėpti jas šauniems projektams.

 

2022 metų vasario mėn. Kauno Valdorfo darželis „Šaltinėlis“ ir Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas „Ugdymo įstaigų  bendradarbiavimas plėtojant metodinę patirtį, dalijantis gerąja darbo patirtimi ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kompetencijas“ ir jau balandžio mėn. Kauno Valdorfo darželis „Šaltinėlis“ priėmė Vilkaviškio raj. mokyklos mokytojas, kurios dalyvavo metodiniame renginyje „Valdorfo pedagogika. Kas tai? Kauno Valdorfo darželio vidaus edukacinės erdvės“, susipažino su pagrindiniais Valdorfo darželio veiklos principais, edukacinėmis erdvėmis.

 

Gegužės mėn. Vilkaviškio raj. Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodą-konkursą „Pasipuošė pievos žiedais“, vaikai piešė, kūrė spalvingus pavasario pievų motyvus, džiaugėsi gautais diplomais.

 

Rudenį bendradarbiavimo partneriams buvo smagu vėl susitikti Kaune, tik dabar jau didesniame būryje, nes lapkričio mėn. prisijungė Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“. Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ mokytojos pasidalino savo praktine ugdomąja veikla, pakvietė svečius pačioms kartu su vaikais išbandyti maisto gaminimą, akvarelės liejimą, pažaisti rato ir pirštų žaidimus, pakeliauti oro balionu jogos užsiėmime.

 

Artėjančios didžiosios metų šventės įkvėpė Kauno Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ mokytojas inicijuoti naują ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų socialinį-meninį projektą „Su šiltais kalėdiniais linkėjimais“, kurio nuostatos pakvietė projekto partnerius kurti Kalėdų laukimo nuotaiką, pilną staigmenų ir netikėtumų, sukuriant sveikinimo atvirukus nežinomam, tolimam draugui. Šis projektas buvo svarbus ne tik bendradarbiaujančių įstaigų pedagogams, bet tiesiogiai palietė ir mažuosius ugdytinius. Vaikai su dideliu entuziazmu kūrė, piešė, klijavo atvirukus, rašė sveikinimų žodžius, linkėjimus kitų įstaigų (projekto partnerių) draugams ir su nekantrumu laukė jų dovanojamų atvirukų, kurie džiugino kiekvieno širdelę ir padėjo giliau suprasti dalinimosi prasmę, džiugios nuotaikos kūrimo džiaugsmą.

 

Tikimės, kad ateityje visų bendradarbiavimo partnerių laukia dar daug šaunių projektų bei susitikimų, kurie įkvėps pedagogus tobulėti ir dalintis patirtimi, o vaikams suteiks daug malonių ir prasmingų akimirkų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.