Programuojame… Velykas!

Ilona Surgautienė
,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Neseniai šventėme vieną gražiausių metų švenčių – Šv. Velykas. Netgi šiuo nelengvu gyvenimo periodu tradiciškai dažėme kiaušinius, tikrinome jų stiprumą, ridenome juos ir dauguma, tikriausiai, laikėmės ir kitų šios gražios šventės tradicijų ir papročių. Kaip manote, ar šiuolaikinis jaunimas, vaikai žino šios šventės kilmę, prasmę, tradicijas? Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos ketvirtokai – tikrai žino. Jau žino.

 

Šlienavos pagrindinė mokykla – jau kelerius metus iš eilės apdovanota eTwinning mokyklos vardu. Prie šio garbingo vardo pateisinimo prisidėjo ir dar vienas eTwinning projektas, kurį balandžio mėnesį vykdė ketvirtosios klasės mokiniai, „Velykos per Scratch“ (angl. „Easter through Scratch“). Nustebote? Gal kiek neįprasta, tačiau mokiniams, bendradarbiavusiems su partneriais iš Armėnijos, pavyko sujungti Velykas ir programavimą į puikią visumą.

Mokiniai, rinkdami informaciją programavimo darbams apie Šv. Velykų tradicijas, ne tik įsigilino į jas, bet apie tai papasakojo ir partneriams. O Armėnijos mokiniai – pasidalijo savo šalies papročiais. Ir visą šią medžiagą jie pateikė programuodami. Taigi, kaip sakoma – vienu šūviu du zuikiai.

 

Taip pat mokiniai kūrė sveikinimo atvirutes vieni kitiems, ir… žaidimus (kaipgi be jų!) Velykų tema. Bet, kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti negu šimtą kartų išgirsti. Kviečiame jus susipažinti su trumpa projekto apžvalga čia.

 

Keletą projekto darbų galite peržiūrėti čia: 123 ir 4.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.