„Progimnazijos gabiausieji – 2019. Svajonės link“

Vijoleta Tolvaišienė
,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Gegužės 22 d. vakarą Šiaulių Dainų progimnazijos bendruomenė – mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai – susirinko į mokyklos aktų salę, kur vyko tradicinė gabiausiųjų apdovanojimų šventė-koncertas „Progimnazijos gabiausieji 2019. Svajonės link“, kur drauge buvo pasidžiaugta mokinių ir mokytojų pasiekimais.

 

„Mūsų siekis – kiekvieno pažanga ir sėkmė“, – teigė šventinio vakaro vedėjai Meida Lionaitė (7a kl.) ir Kornelijus Šapkinas (8a kl.). Skaitovė Vėjūnė Budrytė (8c kl.) į šventės dalyvius ir svečius prabilo Linos Evers žodžiais: „Jei yra noras, jei gimsta svajonė, reikia ir eiti paskui ją, o kelias atsiras savaime.“ Šventėje puikiais akademiniais, sporto ir kitais mokinių pasiekimais džiaugėsi, susirinkusiuosius sveikino Dainų progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė, pasisakė svečiai – Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Saulius Paliūnas, „Romuvos“ gimnazijos direktorius Vytautas Giedraitis, Šiaulių universiteto gimnazijos skyriaus vedėja Inga Daukšienė, lopšelio-darželio „Rugiagėlė“ direktorė Roma Jarulienė…

 

Net 395 Šiaulių Dainų progimnazijos mokiniai 2018–2019 m. m. šalies, miesto dalykinėse olimpiadose bei šalies ir tarptautiniuose konkursuose ir varžybose laimėjo prizines vietas. Progimnazijos direktorė A. Vaičiūnienė padėkos raštus ir atminimo dovanėles – suvenyrinius obuolius, 2018–2019 m. m. progimnazijos simbolį – už puikius ugdymosi pasiekimus 27 olimpiadose įteikė 23 trečių–aštuntų klasių mokiniams, už kūrybišką pedagoginę veiklą padėkota jų mokytojams, tėveliams – už rūpinimąsi savo vaiku ir darnų bendradarbiavimą. Taip pat pasidžiaugta ir jaunaisiais sportininkais bei meno kolektyvais, pergalėmis ir laimėjimais garsinančiais Dainų progimnaziją. Mokyklos išskirtinumas – informacinės technologijos, jų taikymas praktikoje. Apdovanoti tai tarptautiniuose konkursuose įrodę progimnazijos mokiniai ir juos ruošę mokytojai.

Koncertą pradėjo įspūdingas „Naujųjų medijų mokyklos“ pasirodymas (vad. Marytė Ruzgytė), šventinę nuotaiką paskleidė šiuolaikinio šokio studijos „Kosmėja“ (vad. Diana Maciuvienė) ir liaudies šokių studijos „Šermukšnėlė“ (vad. Indrė Šerpytienė) šokėjai, pučiamųjų instrumentų orkestras „Dainai“ (vad. Anatolijus Kavaliauskis), 1–4 klasių mokinių choro „Gamos garsai“ (vad. Gitana Šlėnė), 1–4 klasių mokinių choro „Limpopo“ (vad. Mantas Babrauskas) ir 5–8 klasių mokinių dainavimo studijos „Linksmuoliai“ (vad. Samanta Chrapan) dainininkai. Renginio scenarijaus autorė ir režisierė – matematikos mokytoja metodininkė Albina Eitutienė.

 

Šventinio vakaro pabaigoje nuskambėjo Linos Evers mintis: „Gyvenimo srovė neša mus į naujus vandenis ir žada naujus nuotykius. Kelionė čia tik prasidėjo“, o vedėjai pabrėžė, kad Dainų progimnazijos bendruomenė didžiuojasi, džiaugiasi mokiniais, kurie sugebėjo išeiti į savo kelią, buvo smalsūs, kantrūs, darbštūs, pasitikintys savimi kelionėje savo svajonės link.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.