Pristatytas Juliaus Janonio gimnazijos darbuotojų fotografijų albumas

Urtė Ramanauskaitė
,
Šiaulių Juliaus Janonio g-jos žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ narė

Spalio 13-osios popietę, po pamokų, šventiškai papuoštoje aktų salėje, buvo iškilmingai pristatytas gimnazijos darbuotojų fotografijų albumas „Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos MOKYTOJAI“. Net 76 gimnazijos darbuotojai sutiko būti įamžinti žinomo Šiaulių fotomenininko, dizainerio Vilmanto Dambrausko unikalaus leidinio puslapiuose. Visi jie – mokytojai, vadovai, sargai, darbininkai, valytojos, budėtojos, valgyklos darbuotojos – šventiškai pasipuošę susirinko į albumo pristatymo šventę. Jo kūrėjas V. Dambrauskas į leidinio pristatymo šventę atvyko kartu su žmona Vaida, taip pat buvusia janoniete.

 

Renginys prasidėjo gimnazistų Julijos Jakaitytės (violončelė) ir Roberto Tamošiūno (fortepijonas) atliekamu A. Piazzola kūriniu „Libertango“. Albumo idėjos autorė, renginio organizatorė, Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Gedminienė dėkojo albumo autoriui, buvusiam janoniečiui V. Dambrauskui, kolegoms mokytojams, visiems, dalyvavusiems bei prisidėjusiems prie leidinio gimimo. Autoriaus dėka pirmą kartą Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija  pristatoma ne tradiciniais įvykiais, renginiais, vaizdiniais, ne tuo, kas joje vyksta, sukurta, o per tuos, kurie kiekvieną dieną ją kuria. Anot Daivos Gedminienės, būtent toks ir buvo sumanymo tikslas – gimnazijos 170 metų jubiliejaus proga įamžinti visą dabar čia dirbančiųjų bendruomenę.

 

Gimnazijos direktorius R. Budraitis akcentavo: „Iš tikrųjų kiekvienas, dirbantis gimnazijoje, nepaisant jo pareigų, yra mokytojas“. Direktoriaus nuomone, tikriausiai kiekvienam žmogui iš savo mokyklinių metų šiandien būtų nuostabu turėti tokį albumą, nes tai – neįkainojama dovana atminčiai, juolab kad tokių leidinių vertė bėgant metais tik didėja.

 

Pasakodamas apie darbą prie albumo, jo autorius Vilmantas Dambrauskas juokavo: „Manęs tikriausiai niekas nebegirdi“, mat visų susidomėjusios akys nukrypo į ekraną, kuriame keitėsi kolegų veidai, įamžinti leidinio puslapiuose.

 

Visiems renginyje dalyvavusiems gimnazijos mokytojams, darbuotojams buvo padovanota po albumą kartu su Juliaus Janonio gimnazijos ženkleliu. Muzikiniais pasirodymais tarp apdovanojimų renginio dalyvius džiugino Danas Buivydas (gitara) ir Milda Marija Kiškūnaitė (fortepijonas), gitaros grupė „Garso labirintai“ (vadovas Laimonas Tamošiūnas). Po renginio mokytojai kartu su albumo autoriumi fotografavosi prie gimnazijos foto sienelės, džiaugėsi jo autografais.

 

Gimnazijos darbuotojų fotografijų albumas yra jau antrasis V. Dambrausko kūrinys, skirtas gimnazijai: 2018 metais išleistas jo fotografijų albumas „Šiaulių berniukų gimnazija. XIX a. I pusė – XX a. II pusė“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.