Pristatome naują įtraukiantį žaidimą gamtos bičiuliams – „Surask juos visus“!

Ar esate žaidę Pokemon GO? Kviečiame į pažintinę ir gamtai draugišką „medžioklę“ pievose, miškuose, pakrantėse, kuriai prireiks tik išmaniojo telefono. Rinkite taškus ir varžykitės tarpusavyje. Žaidimo metu reikės surasti net šimtą skirtingų augalų, gyvūnų ir grybų.

 

Daugiau informacijos apie žaidimą, 100 rūšių sąrašą su trumpais aprašymais ir daug įdomių faktų rasi žaidimo knygelėje čia.

Knygelę galima atsispausdinti A5 formatu (kaip nuotraukose), ji patogi naudojimui gamtoje. Sąraše galima žymėti jau surastas rūšis.

 

Kiek pateiktame sąraše išvardintų gyvūnų, augalų ir grybų pavyks surasti per šiuos metus? Ar būsi pirmasis suradęs visas 100 rūšių? Prisijunk prie žaidimo ir pradėk varžytis dabar!

 

Kaip registruotis?

Žaidime gali dalyvauti kiekvienas, prisijungęs prie programėlės „iNaturalist“, tačiau prizai laukia tik mokyklinio amžiaus vaikų. Registracija el. paštu tomas.pocius@lmnsc.lt. Nurodykite savo „iNaturalist“ vartotojo vardą bei mokyklos pavadinimą. Taip pat šiuo adresu rašykite, jei kils klausimų dėl žaidimo eigos arba jei reikės pagalbos.

 

Registracijos laikas nėra svarbus, tačiau kuo anksčiau įsitrauksite į žaidimą, tuo daugiau galimybių rasti visas organizmų rūšis.

 

Kaip dalyvauti?

Iki 2020 m. gruodžio 1 d. žaidimo dalyviai Lietuvoje turi surasti kuo daugiau sąraše pateiktų organizmų rūšių, radinius nufotografuoti ir įkelti į programėlę „iNaturalist“. Kai kurios šių rūšių yra labai dažnos, randamos vos išėjus į lauką. O kitos – gerokai retesnės. Taigi, jei norite tapti čempionais, neužteks tyrinėti savo kiemą, turėsite aplankyti ir miškus bei pievas. Už retesnes rūšis dalyviai pelnys daugiau taškų.

Metų pabaigoje daugiausiai taškų surinkę žaidėjai bus apdovanoti!

 

Kaip žaidime sekasi jums ir kitiems žaidėjams gali stebėti čia.

 

Linkime sėkmės žaidime ir prasmingo laiko gamtoje!

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (5)